n ®p]ij i n»i V'.> >--f V V lot. Het linkerwoonhuis stortte in, het rech- terwoonhuis en de schuur bleven gelukkig behouden. Adriaan zette het bedrijf voort, eerst met zijn gelijknamige zoon en later met zoon Jan. Plan Paauwenburg Aan het einde van de jaren vijftig van de vorige eeuw kondigde het volgende drama zich aan. Vlissingen had een nijpend tekort aan woningen. Veel meer opties dan uit breiden in noordwestelijke richting waren er niet. Met Koudekerke werd een akkoord gesloten om op termijn grondgebied aan te kopen. De reeds vele jaren geplande stads uitbreiding 'Plan Paauwenburg' kon zo ge realiseerd worden. Een aantal boerderijen moest, ondanks bezwaren van de eigena ren, plaatsmaken voor de nieuwbouwwijk. Hofstede Paauwenburg was er één van. In de jaren daarna stopte Adriaan met boeren en ging zoon Jan alleen verder, in de hoop het bedrijf te kunnen behouden. Die hoop bleek ijdel, want Aarnoutse dien de in het belang van Vlissingen zijn boer derij op te geven. In april 1963 vertrok Jan met zijn gezin naar het Duitse Potshausen, niet ver van de grens bij Groningen, waar hij een nieuw bestaan opbouwde. De boerderij Paauwenburg in 1934, niet lang na de herbouw. (Beeldcollectie Gemeentearchief Vlissingen, nr. FA 6208) Na het vertrek van de familie Aarnoutse kreeg de boerenwoning de functie van bij kantoor van de onderneming Van Vliet en Van Dulst's Bouwbedrijf NV uit Rotterdam, die actief was bij de bouw van de nieuwe wijk. De boerenschuur bleef nog enkele jaren staan om als opslagplaats te funge ren voor diverse aannemers. De eigenaresse van hofstede Paauwen burg - de weduwe Catharina Johanna Hendrika Hoek-Schoo - werd in 1966 ont eigend; het geheel werd in 1967 afgebro ken. De boerderij die zo lang verbonden was geweest met de familie Aarnoutse, was ter ziele gegaan. Tegenwoordig zouden we proberen te zoeken naar alternatieve mogelijkheden. Natuurlijk heeft een boe renbedrijf zonder wei- en bouwland geen bestaansmogelijkheid, maar met een func tieverandering, zoals een woon- of zorg boerderij, kan een bijzonder pand tegen woordig behouden worden. Er is destijds door de gemeente nog even met de ge dachte gespeeld om van de hofstede een

de Wete | 2009 | | pagina 19