wat comfortabeler en de reis nam 'slechts' een kleine vijf uur in beslag. De ontmoeting met de 58-jarige Addie Aar- noutse was de moeite van de lange rit meer dan waard. Jan Aarnoutse zag in 1925 het levenslicht als zoon van Adriaan Aarnoutse en Fran- cien Jasperse. Jan maakte het boeren- opgegroeid. Het was een gemengd boe renbedrijf, dat wil zeggen dat er zowel vee teelt als akkerbouw plaatsvond. Het leven op de hofstede ging zoals gewoon was in die dagen: de Aarnoutses werkten hard, ze hadden veel familie in Koudekerke, ze bezochten de gerefor meerde kerk in het dorp en zoon Addie leven van dichtbij mee en dat zou voor zijn toekomst bepalend zijn. Hij was een boer in hart en nieren. Na zijn huwelijk met de Middelburgse Jan- nie van de Ham verliet Jan het ouderlijk huis en vestigde zich met zijn vrouw in de kern van Koudekerke. Daar werd in 1950 een zoon geboren, Addie, vernoemd naar zijn grootvader Adriaan. Een jaar of vijf later volgde een dochter, Cornelia Francina (Connie). Boerderij Paauwenburg werd gerund door de vader en de oudere broer van Jan. Nadat deze broer naar Canada was ge- emigreerd, nam Jan zijn taak over en keer de hij terug naar de boerderij waar hij was De boerderij Paauwenburg in 1961. (Beeldcol lectie Gemeentearchief Vlissingen, nr. FA 27461) ging naar de Prins Bernhardschool in Vlis singen (dat is de locatie van de huidige basisschool Ravenstein). Emigreren Vanaf 1956 begon er onrust te ontstaan over de toekomst van hofstede Paauwen burg. De plannen voor een nieuw te bou wen wijk door de gemeente Vlissingen werden steeds concreter. Op 27 maart 1957 dienden Adriaan en Jan een bezwaarschrift in bij de gemeente Koude-

de Wete | 2009 | | pagina 21