geweerexercitie gehouden en zeemiliciens moesten in blauw tenue sloeproeien. Alles werd in gereedheid gebracht voor de grote dag. Ondertussen brachten diverse autoriteiten een bezoek aan de schepen en werden door de commandanten tegenbezoeken afgelegd. kamer van de regentes was ingericht in empirestijl. Kleedkamers en de kamers voor het gevolg waren eenvoudiger. Voor de inrichting van die kamers waren niet zomaar een paar klusjesmannen inge huurd. Nee, meubilering en decoraties waren opgedragen aan de Middelburgse behanger/meubelmaker B. Neelmeijer en Het koninklijke gezelschap Emma en Wilhelmina kwamen niet alleen naar Zeeland. In hun kielzog volgde een twaalftal hoffunctionarissen met dubbele namen: het adelsboekje was rijkelijk ver tegenwoordigd. De koninklijke gasten logeerden met vier leden van hun gevolg in het Gouvernementshotel in de Abdij in Middelburg. De slaapkamer van de konink lijke hoogheden was ingericht in Lodewijk XVI-stijl, met een smyrnatapijt en zijden gordijnen. In de zitkamer van Wilhelmina, ook in Lodewijk XVI-stijl, stond een prach tig kastje met kostbaar porselein. De zit- Het rijtuig met Emma en Wilhelmina rijdt door de versierde Stationsstraat in Middelburg, voor de Koningsbrug. Foto E. Helder. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illus- trata deel III, nr. 0347-05) de plafonds werden geschilderd door schil der/glazenmaker W. Heijboer van de Balans, beiden uitstekende vaklieden. Er werden extra schildwachten ingezet om de nachtrust van de gasten te waarborgen. Zij stonden bij de ingang van het hotel, bij de Balanspoort, de Korte Burg en bij het Koorkerkhof.

de Wete | 2009 | | pagina 29