van de firma Porton adverteerde met poffertjes en wafels. Ook de spoorwegen pikten een graantje mee. Zij lieten op 21 en 23 augustus goed kope treinen rijden van Rilland-Bath naar Middelburg en Vlissingen waarvoor een gelimiteerd aantal speciale plaatsbewijzen werd verkocht. Een retourtje derde klas van Rilland naar Middelburg kostte 1,25, Middelburg-Vlissingen 0,30. Het bezoek Op 21 augustus 1894, de grote dag, ver trok de koninklijke trein om 9.05 uur uit Soestdijk en reed via Den Bosch en Roosendaal naar Middelburg. In beide Bra bantse plaatsen hadden zich op het station veel autoriteiten verzameld. Terwijl de trein langzaam voorbijreed, werd door de vor stinnen hartelijk naar de toeschouwers gewuifd. In Rilland-Bath stapte CdKjhr. De Brauw ter verwelkoming in. In Middelburg was aan de perronzijde van de eersteklaswachtkamer een baldakijn van Perzische tapijten aangebracht, aan de straatzijde hing het koninklijke wapen en er lag een rode loper. Buiten het station stonden een erewacht van de schutterij, een detachement huzaren en de Middel burgse erewacht opgesteld. Er had zich daar ook een grote menigte verzameld, heel Middelburg was uitgelopen om de regentes en de prinses te zien. Naast de autoriteiten was er ook veel publiek, in kle derdrachten uit verschillende delen van Zeeland, een schilderachtig tafereel. Na begroeting door de diverse autoriteiten en het aanbieden van bloemen ging het Aankomst van de koninklijke gasten bij het gastenverblijf aan het Abdijplein, met onthaal van een erewacht. Foto C.W. Bauer. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia lllus- trata deel III, nr. 0347-09)

de Wete | 2009 | | pagina 31