boden boeketten aan en schoolkinderen zongen het Wilhelmus. kerke. Bij de grens van Koudekerke met Biggekerke stonden burgemeester De Bruyn van Melis- en Mariekerke en een erewacht opgesteld. Het hele dorp was in feesttooi, erepoorten, overal bloemen, groen, vlaggen en schilden met de letters W en E. Op het Marktplein, het epicentrum der feestelijkheden, stopte de stoet bij het raadhuis. De burgemeester hield een toespraak, de regentes bedankte, enkele kinderen van notabelen aan dek blijven staan. Het ss Nederland voer tussen de Atjeh, Stier, De Ruyter en Guinea door, terwijl saluutschoten werden gelost en matrozen in het want hingen. Terug aan de wal begon in het stationsge bouw het dejeuner, aangeboden door de gemeente Vlissingen, de Staatsspoorwegen en de Stoomvaart Maatchappij Zeeland. Vlissingen: het hoogtepunt Donderdag 23 augustus was Vlissingen aan de beurt. Daar zou ook het standbeeld van Michiel de Ruyter, dat was verplaatst van het De Ruyterplein naar de rotonde op boulevard De Ruyter, (her)onthuld worden. Om ongeveer half elf kwamen de konink lijke gasten met gevolg per trein aan op station Vlissingen-haven. Daar stonden de gebruikelijke erewachten opgesteld, op het perron die van de schutterij en van het derde regiment infanterie en voor het sta tion een erewacht uit de burgerij. Na ver welkoming door het gemeentebestuur en het aanbieden van bloemen ging het ge zelschap aan boord van het ss Nederland van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland. Er volgde een korte tocht langs de Boule vard, waar talloze toeschouwers stonden. Het weer werkte ook hier niet mee, het regende voortdurend. Misschien dachten de majesteiten wel: waren we maar thuis! Maar de plicht riep, dus... volhouden en Mensenmenigte aan de Koningsweg te Vlissin gen, langs het Kanaal door Walcheren, waar Emma en Wilhelmina met een schip van de Provinciale Stoombootdiensten, de 'Walcheren', voorbij zullen varen tijdens hun bezoek aan Vlissingen. Op de achtergrond erepoorten en versieringen, aangebracht door bewoners van de Bankert- en Evertsenstraat, 23 augustus 1894. Eoto A.E. Preuninger. (Beeldcollectie Gemeentearchief Vlissingen, nr. FA 18712) Een bonte stoet schoof daarbij aan. Leden van het gevolg, de gouverneur van Oost- Vlaanderen, de commissaris der koningin, de burgemeester van Vlissingen, marine- en legerofficieren, Statenleden, wethou ders, leden van de feestcommissie en vele anderen, in totaal 59 personen. Bij de tafel-

de Wete | 2009 | | pagina 33