voegen van de kadastrale aanduidingen zoals deze zijn vermeld op de kadastrale plans van 1940. Hierdoor zijn per veld naam ook gegevens over de eigenaren, het grondgebruik en de grootte met behulp van de kadastrale leggers (in het Zeeuws Archief) te achterhalen. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie, bestaande uit drie personen, heeft ook dit jaar weer alle activiteiten - in de vorm van lezingen en excursies - georganiseerd. Activiteiten In 2008 werden vijf reguliere bijeenkom sten in de Zeeuwse Bibliotheek gehouden (zie ook de verslagen in de diverse Wetes van 2008). De jaarlijkse HKW-wandeling vond plaats op woensdag 18 juni 2008 in Domburg en de buitenheemse excursie voerde ons op zaterdag 27 september 2008 naar Gent. Uitreiking HKW-Cultuurfondsprijs Tijdens de jaarvergadering van woensdag 23 april 2008 werd voor de derde maal de driejaarlijkse HKW-Cultuurfondsprijs uitge reikt. De jury was unaniem van oordeel dat de HKW-Cultuurfondsprijs 2008 - met daar aan verbonden een bedrag van vijftienhon derd euro - met recht en reden toekwam aan de heer P.J. Smallegange te Middel burg. Voor een uitgebreid verslag van deze uit reiking en het juryrapport wordt verwezen naar De Wete van juli 2008. Enquête HKW De HKW telt rond de 2.700 leden. Om meer inzicht te krijgen in de redenen waar om men lid is en het activiteitenbeleid hier op te kunnen afstemmen, heeft het bestuur besloten een beperkte maar wel representatieve enquête te houden onder tweehonderd leden. De selectie heeft plaatsgevonden op grond van het ledenaantal per woonplaats. Eind november 2007 zijn de formulieren verzon den. Voor het resultaat (met de gestelde vragen) wordt verwezen naar De Wete van april 2008. Contacten met andere organisaties In samenwerking met de Heemkundige Kring De Bevelanden vond op zaterdag 1 november 2008 tijdens de jaarlijkse her denking weer een kranslegging plaats bij de drie oorlogsmonumenten op de Sloe- dam. De samenwerking met de Bond Heem schut en de Stichting Vrienden van Middel burg werd voortgezet. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 29 april 2009 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Opening De voorzitter, de heer H.J. Vader, opent de vergadering en heet de bijna vijftig aanwe zigen welkom op deze jaarvergadering. Notulen jaarvergadering 2008 De notulen van de jaarvergadering 2008, zoals gepubliceerd in De Wete van juli 2008, worden, onder dankzegging aan de

de Wete | 2009 | | pagina 46