secretaresse, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van mevrouw H.J. Kruse-ter Avest en de heren H.F. van Beek, R.J. de Groot en A.P. de Klerk. De koffie/thee in de pauze is, zoals gebrui kelijk tijdens de jaarvergadering, voor reke ning van de vereniging. Alle aanwezigen krijgen na afloop namens de Bond Heemschut een exemplaar uitge reikt van de speciale uitgave over het Bad paviljoen te Domburg. 4. Jaarverslagen 2008 a. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 2008 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer. De tekst van dit jaarverslag vindt u eveneens in deze Wete. b. Jaarverslag penningmeester De penningmeester, de heer J.J. Jakob sen, geeft een mondelinge toelichting bij de cijfers. Een der leden vraagt of het bestuur met betrekking tot het verzenden van De Wete al heeft overwogen bij andere organisaties dan TNT een offerte aan te vragen. De penningmeester antwoordt dat dit niet het geval is. De Wete wordt nu als partijpost via TNT verzonden. Dit is op zich al voor deliger, maar hij zegt toe bij andere organi saties offertes te zullen aanvragen. Hierna wordt het financieel jaarverslag 2008 zonder verdere op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dankzegging aan de heer Jakobsen. Verslag kascommissie De leden van de kascommissie, mevrouw D. Sweerts de Landas-Sprenger en de heer C.M. Dekker, hebben op woensdag 8 april 2009 de boeken en administratie van de penningmeester, de heer J.J. Jakobsen, ingezien en in orde bevonden. De commissie stelt dan ook voor de pen ningmeester decharge te verlenen. De ver gadering gaat hiermee akkoord. Begroting 2009 Wederom een nadere toelichting van de penningmeester, de heer J.J. Jakobsen, waarna de begroting zonder op- of aan merkingen wordt goedgekeurd. Contributie Voor komend jaar wordt geen verhoging van de contributie voorgesteld. De contributie voor het jaar 2010 blijft der halve 13,-. Beleid bestuur Voorzitter H.J. Vader maakt melding van het volgende. Ook in 2009 zal worden gestreefd naar nog meer samenwerking met aanverwante organisaties, zoals de Bond Heemschut. Het is de bedoeling dat één bestuurslid vanaf heden de PR voor bijeenkomsten e.d. zal gaan verzorgen. De website www.veldnamenwalcheren.nl zal door de voormalige Veldnamencommis- sie nu als nieuwe Commissie Digitalisering Veldnamen verder worden uitgewerkt. In de jaren negentig heeft de HKW twee bijeenkomsten georganiseerd over de toe komst van Walcheren met als thema Wal cheren 2010. Het bestuur is voornemens, mede op voorstel van de redactie, in 2010 door middel van een publicatie in De Wete

de Wete | 2009 | | pagina 47