indien mogelijk de toenmalige sprekers om een reactie te vragen op de situatie nu ten opzichte van toen. Verder is het plan in 2011bij het 40-jarig jubileum van de HKW, weer een tweetal bijeenkomsten te organiseren met een toekomstvisie op 2025, met daarbij de nadruk op krimp of groei, eventueel met dezelfde onderwer pen en dezelfde sprekers. Er zal worden gestreefd naar meer contac ten met het onderwijs, met name met de sectie Geschiedenis van de drie scholen voor voortgezet onderwijs op Walcheren. Hiermee is inmiddels een begin gemaakt. De heer Vader zal zelf binnenkort bij een van de scholen een les verzorgen over de Tweede Wereldoorlog, dit jaar op Walche ren 65 jaar geleden beëindigd. De scholen zullen in de toekomst een presentexem plaar van De Wete ontvangen. Naar aanleiding hiervan merkt een der aanwezige leden op het een goed plan te vinden en vraagt of dit een cyclus gaat worden. Hij doet tevens de suggestie in dat geval een samenwerking met de archieven te overwegen. De voorzitter antwoordt dat er na een eerste ronde een evaluatie zal volgen en aan de hand daarvan een nader besluit zal worden genomen. Verkiezing bestuursleden Aftredend en terstond herkiesbaar is mevrouw M.F.J. van Suijlekom-Feleus. De vergadering gaat akkoord met haar herver kiezing. De voorzitter merkt hierbij nog op dat er in de agenda, zoals gepubliceerd in het april nummer van De Wete bij dit agendapunt een onjuiste formulering was gebezigd. De fout lag echter niet bij de HKW, maar elders. In de reeds bestaande vacature stelt het bestuur voor te benoemen de heer L. Faase te Vrouwenpolder. De vergadering gaat hiermee akkoord. Benoeming kascommissie De heer C.M. Dekker is aftredend, maar zal als reserve aanblijven. Mevrouw D. Sweerts de Landas-Sprenger blijft nog een jaar aan als lid van de kas commissie. Als nieuw lid van deze commissie meldt zich aan de heer F. de Koeijer. Rondvraag Een der aanwezigen die pas lid geworden is, merkt op elke pagina van De Wete fas cinerend te vinden en dat de artikelen voor een 'buitenlander' heel goed leesbaar zijn. Hij wil graag de redactie hiervoor zijn com plimenten maken. Een ander lid vraagt nog naar de juiste datum van de buitenheemse excursie. Dit is zaterdag 26 september 2009. Nadere gegevens zullen in De Wete van juli a.s. worden gepubliceerd. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering om 20.30 uur. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Na de pauze hield de heer F. van der Doe een boeiende powerpointpresentatie over de Sailing Letters (zie hierna).

de Wete | 2009 | | pagina 48