maakte tekeningen, schilderijen en aqua rellen in te zenden. We noemden dat 'heemkunst'. Voor de invulling van dit nieuwe kleurenka- tern willen wij u, leden van de HKW, weer 'mobiliseren'. Wij dagen u uit om een foto in te sturen die - vanzelfsprekend - met het Walcherse heem te maken heeft. Laat aan iedereen uw heemschat zien. Welk object, welk landschappelijk element, welke gebeurtenis, welke persoon enzo voorts vindt u bijzonder of waardevol voor het Walcherse heem? In deze tijd van digi tale fotografie kan bijna iedereen mooie foto's maken. De redactie wil ook graag een korte toelichting bij de foto van uw keuze ontvangen. Belangrijk zijn gegevens over de exacte plaatsaanduiding en de datum. Voorwaarde om mee te doen is dat u lid bent van de HKW. U mag slechts één foto insturen, die in de afgelopen vijf jaar is gemaakt. Dat kan digitaal, maar u mag ook een afdruk of print van een foto toesturen. Digitale foto's moeten minimaal 1 MB groot zijn. Dit is geen fotowedstrijd, de 'eer' is de publicatie in De Wete. Uw inzending kunt u insturen vóór 15 augustus 2009. Digitale foto's kunt u sturen naar: info@hkwalcheren.nl, fotoprints kunt u sturen naar het adres van de redactie, Breeweg 13, 4371 SB Koudekerke. Een selectie van de foto's wordt gepubliceerd in De Wete van oktober 2009. De redactie ziet met belangstelling uit naar uw inzending. Kerkenpad Middelburg zomer 2009 Deze zomer is er weer, zoals gebruikelijk, het Lange Jan Project Middelburg, een project dat ressorteert onder de Raad van Kerken van Middelburg. Al vele jaren is een van de onderdelen het Kerkenpad Middelburg. Ook dit jaar is het weer mogelijk elke don derdag gedurende de maanden juni, juli en augustus onder leiding van een speciale kerkenpadgids een aantal Middelburgse kerken te bezoeken. Bij iedere kerk wordt deskundige uitleg over de kerkgeschiede nis en de bouwhistorie gegeven. Gestart wordt elke donderdag om 13.30 uur bij de balie van de Wandelkerk (onder de Lange Jan, de Abdijtoren). Vervolgens worden de beide Abdijkerken (Koorkerk en Nieuwe Kerk), de Gasthuiskerk, de doopsgezinde kerk, de rooms-katholieke kerk en de synagoge bezocht. De kosten bedragen 4,- per persoon. Zie ook de website www.middelburgseker- ken.nl. Verhalen De heer A. Arendse uit West-Souburg schrijft verhalen over vroeger, vooral over de tijd van de Tweede Wereldoorlog. Hij is geboren in 1926 en heeft altijd in West- Souburg gewoond. Zijn verhalen zijn, zoals hij dat zelf zegt, "waarheidsgetrouw". U kunt zijn verhalen, geïllustreerd met foto's, lezen op zijn website: www.ad-arendse.nl. Bestuursmededelingen De heer M.A. van Es te Vlissingen heeft van de Rijksdienst voor archeologie, cul tuurlandschap en monumenten een brief gedateerd 29 april 2009 ontvangen, waarin wordt meegedeeld dat het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap voorne mens is het gebouw Boulevard Bankert 156 te Vlissingen (Zeevaartschool) aan te wijzen tot rijksmonument.

de Wete | 2009 | | pagina 53