Oi Jaarverslag KP Jaarverslag 2008 van de Heemkundige Kring Walcherengoedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 29 april 2009, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding In 2008 is het ledental van de Heemkundi ge Kring Walcheren iets afgenomen. We begonnen het jaar met 2.737 leden en slo ten na opschoning van het bestand op 31 december 2008 af met 2.695 leden. Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar zes keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering van woensdag 23 april 2008 was de heer K. Meertens aftredend als voorzitter en statutair niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer H.J. Vader in de functie van voorzitter benoemd. Eveneens tijdens deze jaarvergadering werd de heer J.J. Jakobsen herbenoemd als bestuurslid. Financiën Besloten werd de contributie voor het jaar 2008 niet te verhogen. De Wete Ook in 2008 verscheen ons verenigings orgaan De Wete weer elk kwartaal met allerlei wetenswaardigheden over ons heem. De heer L.M. Hollestelle, die in eerste instantie als ad interim fungeerde na het vertrek van de heer J.C. Jobse, is bereid gevonden zich weer voor enkele jaren als eindredacteur aan de redactiecommissie te verbinden. Websites Het jaar 2008 was het zevende jaar dat de website van de HKW (www.hkwalcheren.nl), beheerd door de heer L.M. Hollestelle, 'in de lucht' was. De website over het veldna- menonderzoek op Walcheren (www.veld- namenwalcheren.nl) was voor het tweede jaar online. De heer S. de Nooijer uit Middelburg sloot zich dit jaar aan als versterking voor het beheer van beide websites. Hij fungeert als 'achterwacht' en denkt mee met de mogelijkheden de websites uit te breiden, zowel inhoudelijk als technisch. In 2008 werd de website opmerkelijk vaak bezocht. Er zijn geen nieuwe themapagina's toege voegd. Voor het digitaliseren van de in 1996 uitge geven papieren lesbrief Sporen van het verleden van Walcheren is in 2008 geen verdere actie ondernomen. Via de website is het ook mogelijk zich op te geven als lid van de HKW, een vraag te stellen of te reageren. In het verslagjaar heeft een groot aantal personen zich via het formulier op de website opgegeven als lid. In 2007 is er ook een begin gemaakt met het maken van een website over het veld- namenonderzoek op Walcheren. De in 2006 opgeheven Veldnamencommis- sie wil als werkgroep werken aan een digi tale presentatie van het veldnamenonder- zoek via het worldwide web. Een website biedt de mogelijkheid om de resultaten van 34 jaar veldnamenonderzoek op Walche ren op een andere wijze te presenteren en bovendien kunnen aanvullende en nieuwe gegevens worden toegevoegd. De werkgroep is in 2008 één keer bijeen geweest. De leden zijn bezig met het toe-

de Wete | 2009 | | pagina 45