Feiten en mededelingen 50 zowel in houtskool als in kleur te maken. Na de (korte) middagpauze volgt er een stadswandeling door het oude Maastricht. Oude stadswallen, het gerestaureerde Stokstraatkwartier, het Jekerkwartier, de diverse parken en natuurlijk het Vrijthof, u gaat het allemaal zien en beleven. Daarna sluiten we Maastricht af met een bezoek aan Wijngoed Hoeve Nekum. Deze monumentale Limburgse hoeve met zijn grote binnenplaats dateert van rond 1600 en ligt in het schilderachtige Jekerdal, even buiten Maastricht. We krijgen hier een rond leiding over een deel van de wijngaard. De druiven wachten om geplukt te worden, de wijn om gedronken te worden. We gaan het allemaal zien en proeven: wijn en een hapje staan ons hier te wachten. En wat zullen we dan lekker zitten op de terugreis naar ons dineradres; de ogen zullen wel even dichtvallen, maar dan kun nen we helemaal uitgerust aan ons diner beginnen. Zorgt u voor goede wandelschoenen, trek voor in de grotten iets warms aan (de tem peratuur is er 10 graden Celsius) en neem iets te eten mee voor tussendoor; de lunchpauze zal niet zo lang zijn. Ook de rit heen en terug duurt lang. De laatste deel nemers zijn waarschijnlijk pas tussen 23.30 en 24.00 uur thuis. En ook nu geldt weer: er kunnen maar 75 personen in de dubbeldekker, dus wie het eerst komt, het eerst maalt. U kunt zich opgeven door overschrijving/ storting van het verschuldigde bedrag op gironummer 3282831 t.n.v. Heemkundige Kring Walcheren te Middelburg, onder ver melding van aantal personen, opstapplaats en eventuele dieetwensen. Opstapplaatsen: 7.00 uur Vlissingen (Stad huisplein), 7.15 uur Koudekerke (Dorps plein), 7.30 uur Middelburg (Mortiere). Uw inschrijving dient uiterlijk 20 augustus 2009 binnen te zijn. Inschrijving geschiedt in volgorde van (betalings)binnenkomst. Kosten: 69,50,- per persoon. Deelnemers ontvangen van tevoren nog een bevestiging. Bij annulering uwerzijds na 1 september kan slechts een gedeelte van de deelnamekosten worden geretour neerd (tenzij er een wachtlijst bestaat). De activiteitencommissie, Els van Fraassen (tel. 0118-556150) Rob de Groot (tel. 0118-556045) Tineke Kodde (tel. 0118-603589) "Laat uw heemschat zien" Drukkerij ADZ te Vlissingen heeft - bij monde van Bert Gerestein - de Heemkun dige Kring wederom aangeboden om in een uitgave van het tijdschrift De Wete een e2\ kleurenkatern op te nemen. De vorige keer was dat in De Wete van januari 2003. Daarvoor heeft de redactie een oproep gedaan aan de leden van de HKW om een creatieve bijdrage in de vorm van zelfge-

de Wete | 2009 | | pagina 52