gesneuvelde ramen en kapotgeschoten meubilair. Aan beide zijden waren geen doden of gewonden gevallen. Enige Hol landse militairen waren gedeserteerd nadat ze bij twee winkeliers hadden inge broken. Uit de bakkerswinkel van Jacobus Kimmel in de Warwijksestraat was ter waarde van zeventien pond Vlaams aan bij burgers ingekwartierd en werd een huis op de Markt gevorderd. Ook betrokken de Britten de Grote Kerk die door de opgelo pen schade tijdens het bombardement voorlopig onbruikbaar was geworden. Op kosten van de stad werden daar voor het 2e bataljon van het 63e regiment infanterie 159 en voor het 2e bataljon 8e regiment Een Britse officier en de burgemeester van Veere kijken uit over de veroverde vesting van Veere. Uitvoering Veere 1809, 12 juli 2009. (foto Paul Vermast) kleren en bakkerswaren gestolen en bak ker Jacobus Kuiler op de Markt miste een vat boter, brood en kaas. Gelukkig had lui tenant-kolonel Bogaert weten te voorko men dat nog meer soldaten waren gaan plunderen. De Engelse troepen betrokken de vier kazernes in de stad, die aan ruim vijfhon derd man onderdak boden. Omdat dit niet voldoende was, werd een aantal militairen 102 "fournituren" (kribben, matrassen, dekens, lakens etc.) afgeleverd. Vanwege de vele uitgaven die week kwam de bodem van de stadskas in zicht en op 2 augustus deelde de burgemeester het stadsbestuur mee dat hij helemaal leeg was. Op vrijdag 4 augustus vroegen de her vormde predikanten De Ligny en Renier het stadsbestuur een geschikte ruimte voor het houden van kerkdiensten. Beslo ten werd voorlopig de Kleine Kerk hiervoor te gebruiken. Ook moesten die dag maat regelen worden getroffen om twee paar den, die in de nacht van 30 juli waren omgekomen en nog steeds voor de War-

de Wete | 2009 | | pagina 10