335 ingezetenen begraven te hebben, maar het werkelijke dodental was hoger omdat verschillende lijken in zee waren gegooid en andere nog onder het puin lagen bedolven. Aan Engelse zijde waren de verliezen tijdens de gehele operatie in verhouding zeer gering, nog geen honderd doden en slechts enkele gewonden. latere onderzoeken zou blijken dat de sol daten hadden geleden aan tyfus, para- tyfus, cholera, dysenterie en tuberculose. Opmerkelijk was dat onder de burgerbevol king zeer weinig slachtoffers waren, zeker niet meer dan in andere jaren. Van zieke Engelse soldaten in Veere was voor het eerst sprake op 11 augustus 1809 Zieken Eer een maand verstreken was, waren er van de veertigduizend man die op 30 en 31 juli op Walcheren waren geland, al drie duizend ziek. Het plan om Antwerpen aan te vallen werd daarom snel opgegeven en Schouwen en Zuid-Beveland waren al voor het eind van de maand ontruimd. Alleen Walcheren bleef bezet gebied. Naarmate de tijd vorderde werd het aantal zieken steeds groter en half september telde men onder de vijftienduizend man die in Walcheren waren gebleven tienduizend zieken, met 25 tot 30 doden per dag. Uit Het kampement van Engelse militairen tijdens de Uitvoering Veere 1809, 12 juli 2009. (foto Paul Vermast) toen Cornelis Karman van brouwerij De Meyboom uit de Wagenaarstraat in het Engelse hospitaal een kwart ton bier afle verde. Dit hospitaal was gevestigd in een door de Britten gevorderd huis aan de Kaai, waarin door de stad twee bedden en verdere benodigdheden waren geplaatst. Uit een bewaard gebleven rekening kun nen we opmaken dat het tweeënhalve maand als zodanig in gebruik is geweest.

de Wete | 2009 | | pagina 13