Vt Enkele wegelingen, lopend vanaf de Noordweg te Sint Laurens. Detail van de ivegenkaart van Sint Laurens, ca. 1940. (Zeeuws Archief, Archief Polder Walcheren 1870-1953, inv.nr. 2692) volksmond Moordenaerswegelienk werd genoemd. Waarschijnlijk is er ooit iemand vermoord. In Gapinge werd in de volks mond een wegeling 't 'Oerewegelienk genoemd. Deze naam hoeft geen verdere uitleg, 't Bleekerswegelienk was in Zoute- lande te vinden. Hier lagen de bleekvelden voor de netten toen Zoutelande nog een vissersplaats was. Veel wegelingen zijn vernoemd naar personen. Zo lag de Kod- deswegeling in Grijpskerke en de Wonder- gemswegeling in Oost-Souburg. Bombaziensewegelienk Wie in een van de zes veldnamenboekjes van plaatsen op Walcheren op zoek gaat naar 't Bombaziensewegelienk, zal het niet tegenkomen. In werkelijkheid heeft 't Bom baziensewegelienk nooit bestaan. Het kwam alleen als uitdrukking voor. Het kwam te pas als iemand de vraag stelde: Wi 'ei jie hezete? Als de persoon aan wie de vraag werd gesteld meende dat hij of zij daar niets mee te maken had, antwoordde hij: In 't Bombaziensewegelienk. Frans van den Driest 1. Overjas voor mannen die ongeveer tot aan de enkels reikt. Geraadpleegde boeken - J. de Bree, 'Kostuum en sieraad in Zeeland', Lochem 1967. - L.A.J. Burgersdijk, 'Een beschrijving van Zeeland uit de eerste helft van de 16e eeuw', in: 'Archief'Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen 1913. - A.P. de Klerk, 'Het Nederlandse landschap, de dorpen in Zeeland en het water op Walche ren', Utrecht 2003.

de Wete | 2009 | | pagina 41