raadsleden dit bedrag uit eigen zak voor. De commandant deelde hen vervolgens mee dat de onderhandelingen tot overgave in volle gang waren, maar dat hij over de vorderingen nog niets kon zeggen. Wel vroeg hij het stadsbestuur de volgende morgen op het stadhuis aanwezig te zijn omdat hij verwachtte dat de Engelse com mandant dan in de stad zou zijn gearri veerd. De Engelse bezetting De volgende morgen duurde het nog tot elf uur voordat een detachement Engelse mili tairen de stad binnentrok. Doordat er een eind aan de beschietingen kwam, werd het duidelijk dat de capitulatie een feit was. Onmiddellijk bezetten de Engelsen de land- en waterpoorten. Tegen de middag marcheerde het 2e bataljon van het 63e regiment infanterie onder kolonel Gordon de stad in om hier garnizoen te houden en verlieten de Hollandse troepen en de bemanning van een in de haven gelegen Frans oorlogsschip de stad.3 Buiten de stadspoort legden ze hun wapens af om vervolgens op kosten van de koning naar Holland te worden gestuurd. De officieren mochten hun degens, paarden en goede ren behouden en de soldaten hun ransel. Intussen kreeg men ook een beeld van de Op 1 augustus marcheerde het 2e bataljon van het 63e regiment infanterie van het Engelse leger onder kolonel Gordon Veere binnen. Uit voering Veere 1809,12 juli 2009. (foto Paul Vermast) schade die door het bombardement was aangericht. Doordat het op de dag van de beschieting hard was gaan waaien konden de kanonniers vanaf de schommelende boten niet goed richten, waardoor veel kogels hun doel hadden gemist. Alleen het dak van de Grote Kerk en het arsenaal waren zwaar beschadigd. Voor de rest bleef het bij wat gaten in muren en daken,

de Wete | 2009 | | pagina 9