30 de stad Middelburg, een hoge functie die hij tot maar liefst 1627 vervulde. Het jaar 1616 vormde daarop een uitzondering. In dat jaar werd Symon uitgezonden naar Engeland om te onderhandelen over de stapelrechten van het toen zo bloeiende Middelburg. Naast zijn baan als secretaris was hij bewindvoerder bij de West-Indische Westerwijk op een kaart van Walcheren, na 1678. Kopergravure door N. Visscher. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illu- strata deel II, nr. 240) Compagnie. Symon was getrouwd met een van de dochters van Jan van der Hooge en Anna van Borssele, de eigenaren van het beken de kasteel Ter Hooge. De lusthof van de Schotte's wordt door Christoffel Bernards aangegeven op zijn Kaarte van het Eyland Walcheren uit 1641 Ook de cartografen Nicolaas Visscher en Zacharias Roman bevestigen de aanwe zigheid van een buitenverblijf aan de Dis- hoekse Zandweg te Koudekerke, namelijk in hun Atlas van Zeeland uit 1655. Uit dit materiaal kunnen we concluderen dat de omvang van het buiten aanzienlijk was. Het lag vanaf de huidige boerderij Westerwijk tot aan het aan de andere zijde van de weg liggende hof met de jaartal ankers "1658". Hoewel het weieens wordt gesuggereerd, zijn er geen aanwijzingen dat dit pand - in de volksmond 't Hof Krijn van Floor - ooit onderdeel was van de bui tenplaats. De huidige eigenaar heeft zijn bezit van de naam Buytenhof voorzien. Deze naam heeft geen connectie met het verleden. Vice-admiraal Carel van de Putte Toen de familie Schotte in het tweede kwart van de zeventiende eeuw uit beeld verdween, doemde de zeer vermogende koopman Jan Baggaert op. Van hem is weinig bekend. Hij bezat in ieder geval vele percelen land en verschillende hofsteden in de zuidwesthoek van Walcheren. Jan Baggaert overleed in 1654. Zeevaar der Carel van de Putte was erfgenaam van Baggaert, die getrouwd was met Mayke van de Putte, een oudtante van Carel. Waarom niet een van Baggaerts nakome lingen op Westerwijk terechtkwam, is overi gens een raadsel. Baggaert en zijn vrouw hadden tenslotte een elftal kinderen op de wereld gezet. Zeeman Carel van de Putte is niet de an nalen ingegaan als beroemd mannetjes putter. Die eer was weggelegd voor zijn baas, Michiel de Ruyter. Toch was ook Ca rel - gezien zijn niet geringe aandeel in veel zeegevechten - een zeeheld. Hij schopte het in 1684 tot vice-admiraal. Zee slagen tegen Engeland waren zijn bekend ste wapenfeiten. Vanaf 1655 was Carel van de Putte eige naar van Westerwijk; in 1675 werd Christi na van de Putte genoemd. In welke fami lieverhouding zij tot Carel stond, is ondui delijk.

de Wete | 2010 | | pagina 32