JA ten in die crisisjaren voor een (veel te) laag bedrag boerderijen. Dat betekende natuurlijk verlies van kapitaal voor boeren; daarentegen konden zij wel op hun boer derij blijven wonen en werken. Cornelis Wielemaker verkoos echter een ander bestaan. In 1932 staat hij vermeld als "handelsreiziger te Biggekerke". Dr. Aan Westerwijk is goed te zien dat er in de loop van de tijd diverse verbouwingen hebben plaatsgevonden en dat materialen zijn herge bruikt. De zijkant van de woning verraadt een reeks verbouwingen. Aan deze zijde zit zelfs een stenen leeuwenkopje. Dit soort ornamenten werd rond 1880 veelvuldig aangebracht, met name boven kozijnen. Het kopje is overigens bij een latere aanpassing een losse versiering ge worden. (foto ]aco Simons) Paul Loeft, werkzaam als arts in het Gel derse Epe, werd in dat jaar eigenaar van Westerwijk. Het koopcontract werd opge steld door zijn zoon, notaris Pieter Loeft. Na vaders dood ging de boerderij over naar zijn erfgenamen, onder wie notaris Pieter. In 1948 was Izaak Tange uit Souburg eige naar van de boerderij, maar reeds twee jaar later emigreerde hij naar Canada. Na de veel te vroege dood, in 1950, van Lourus Kluijfhout (sr.) besloot zijn weduwe Pieternella Adriana Verhage de boerderij Westerwijk van Tange te kopen, en dat was een moedig besluit. Twijfels aan dit besluit in haar omgeving weerhielden 'Piet je' er niet van om te kiezen voor een toe komst op Westerwijk. Tot op hoge leeftijd woonde zij hier met haar zoon Lourus (jr.). In 1963 kwam Leuntje Vos erbij. "In dat jaar trouwde ik met Lourus, waardoor ik bij hem en zijn moeder introk", zo vertelt de nu 82-jarige Leuntje. "Na het overlijden van mijn schoonmoeder namen Lourus en ik Westerwijk over. Dat was in 1974. In 1990 zijn we verhuisd naar het dorp en hebben we de boerderij in erfpacht uitgegeven." Mevrouw Leuntje Kluijfhout-Vos vervolgt: "Jammer dat mijn man Lourus in septem ber 2008 is overleden. Als er iemand was die veel over Westerwijk wist, was hij het wel!" Tot slot Van boerderij tot rijk landgoed en tot slot weer boerenbedrijf, zoals het trouwens veel buitenverblijven verging op ons eiland. De geschiedenis van Westerwijk is nu wel iswaar ontrafeld, maar de in de inleiding genoemde "guirlande van lusthoven" in zuidwestelijk Walcheren herbergt nog ge noeg geheimen. Want wat te denken van

de Wete | 2010 | | pagina 36