47 waar de weg van Veere naar Ga- pinge vroeger zo'n merkwaardige kronkel maakte. De overlevering wil dat dit buurt schap destijds ook een café of uit spanning telde met de naam De Leste Stuver, waar gegoede Mid delburgse burgers aanlegden, die met paard en koets een plezierrit- je over Walcheren maakten. Ter wijl de paarden werden gedrenkt uit een nabijgelegen vijver, geno ten de stedelingen en hun koet siers van hun borreltje of biertje. Tot kort voor de Tweede Wereld oorlog sprak de plaatselijke bevol king over De Leste Stuver als plaatsaanduiding. Een van de wo ningen ter plaatse, Meiwerfweg 6, heeft ook nu nog die naam. Een vroegere eigenaar of bewoner zal Julien Frangois Jacques Gaubert zijn ge weest. Hij overleed op 4 januari 1821 op 49-jarige leeftijd in Zanddijk-Buiten, ge meente Vrouwenpolder. Volgens zijn over lijdensakte was hij tapper van beroep. Gaubert ging in mei 1805 in Middelburg in ondertrouw met Petronella Maria Marchan. Hij was afkomstig van Chantrigné in Frank rijk. Op 24 december 1824 hertrouwde Petronella in Veere met Johannis van Campenhout. Haar beroep is dan nog herbergierster. Vermoe delijk was zij de (laatste) gast vrouw van de uitspanning/café De Leste Stuver. In 1832 was Joost Cornells van den Broeke, van beroep arbeider, eigenaar en bewoner van de per celen C42 (huis en erf), C43 (boomgaard) en C44 (bos), en er is geen spoor meer van een herberg, café of uitspanning. De naam van het huis Meizverf 6 te Gapinge herinnert nog steeds aan de oude herberg De Leste Stuver. (foto Leo Hollestelle) Deel van de kadastrale minuutplan Vrouwen polder sectie C, 1819. Rechtsonder de uitspan ning De Leste Stuver, gelegen aan de kronkel in de weg tussen Gapinge en Veere. Zeeuws Archief, Kadastrale plans, cat.nr. 2069) De vraag van Jaap Looise is dan ook: wie kan meer licht over De Leste Stuver laten schijnen? Uw reactie kunt u doorgeven aan de redactie.

de Wete | 2010 | | pagina 43