zeer beperkt gebleven. Wel werd hier in de Tweede Wereldoorlog het StützpunktMon Kleist gebouwd, dat bestond uit een viertal verdedigingswerken. De betonnen kolos sen staan er nog steeds. Pieter Symonszoon Schotte was een on bekende telg uit het Walcherse geslacht Schotte (ook wel Scotte of Schot). Na zijn blijf, met alle luxe erop en eraan. Dat moet ergens tussen 1623 en 1640 zijn gebeurd. Bekend is dat Symon in 1627 afscheid nam van Middelburg om zich in Den Haag te vestigen, waar hij benoemd was tot lid van de Raad van State. Mogelijk is rond dat jaar Westerwijk ontstaan. Veel vermogende lieden wilden een plek dood werden zijn bezittingen verdeeld on der zijn weduwe en Apollonia, vermoede lijk zijn dochter. De dames beheerden re spectievelijk een 'boomgaard' en de 'hof stede en boomgaard'. Na het overlijden van Pieters weduwe ging haar boomgaard over naar mr. Symon Ja- cobszoon Schotte. Hij was een vermogend Middelburgs regent en hoogstwaarschijnlijk een neef. Mr. Symon liet een tweede boer derij bouwen op deze plek. Bovendien liet hij het bezit van zijn nicht Apollonia trans formeren tot een heus buiten- of zomerver- Westerwijk anno 2009, met de twee witte hek- palen. (foto ]aco Simons) hebben om zich terug te trekken. In de stad was veel lawaai, stank, weinig bewe gingsvrijheid en 's zomers was het er soms heet. Op het platteland zocht en vond men rust en ruimte. Mr. Symon Schotte werd rond 1570 in Rit- them geboren als zoon van Jacob Simons- zoon Schotte en Apollonia (Leuntje) Thoor. Symon studeerde rechten in Leiden. In 1599 werd hij benoemd tot secretaris van

de Wete | 2010 | | pagina 31