Het Oost-Indisch Huis Kievit heeft op die noodlottige dag op vele plekken meegeholpen met het bluswerk. "Zo werden we opgeroepen om naar de Lange Delft te gaan. Daar brandde alles. Voor ons was het: blussen wat je blussen kan. Maar waar moesten we in godsnaam beginnen? Je stond in een hel. Het regen van de stad betrokken waren, zijn er - voor zover bekend - nog twee die het kun nen navertellen: Wim Kievit en Wim Gast. Het waren toen jonge jongens, haast kin deren nog. De toetreding van Wim Gast tot het korps kon er maar net mee door: "Ik had als zes tienjarige nog niet de leeftijd maar wel de Brandweerlieden bezig met nablussen in de binnenstad van Middelburg na het bombarde ment. (Zeeuws Archief, Historisch-topografi- sche atlas Middelburg, nr. HTAM-B-1873) lengte." Reserve-brandwacht Wim Kievit was zelfs een jaar jonger. Dat hij al zo vroeg in het brandweerwezen terechtkwam was niet zo vreemd. Het gezin Kievit woon de in de Sint Jansstraat boven de brand weerkazerne. Wims vader maakte net als diens broer deel uit van de spuitgasten. "De brandweer was onderdeel van ons leven", vertelt Wim. "Je wist niet beter." de vuurspetters. Wanneer de gordijnen in de brand gaan en je bent thuis, dan trek je die gordijnen van de muur af. Maar ner gens waren mensen thuis, dus de vlam men hadden vrij spel." Kievit was ook bij de brand in het Oost- Indisch Huis, ooit zetel van de Zeeuwse kamer van de Verenigde Oostindische Compagnie. Het complex, waarvan het front deel uitmaakte van de straatwand van de Rotterdamse Kaai en waarvan de ach terzijde aan de Breestraat grensde, be stond grotendeels uit pakhuizen. In de volksmond stond het bekend als het Entre-

de Wete | 2010 | | pagina 10