26 De ruïne van de Hervormde kerk te Westkapel- le, met stutten tegen de binnenmuren. Op de voorgrond enkele grafzerken. Tekening door L.J. Dhnnens, 1831. (Zeeuws Archief, Zeeuws Ge nootschap, Zelandia Illustrata deel II, nr. 1332c) de steen. De steen had dus omgekeerd in de grond gezeten, dat was duidelijk. Maar er viel nog wel iets van te maken, dat zag ik wel. Alleen zou ik daar meer informatie voor nodig hebben en meer tijd. Ik wist wel iets van de geschiedenis van Westkapelle. De steen kon ik in elk geval dateren van vóór 1572, het jaar van de Hervorming. Onderzoek Ik besloot een onderzoek te doen. Maar dat kon ik niet alleen. Ik vroeg een van de vrijwilligers van het Polderhuis, juwelier Piet Minderhoud, om goede foto's van de steen te maken. Maar de steen was zwaar- beschadigd en het gedeelte dat boven de grond had gestaan, was erg sleets. De eerste foto's waren niet duidelijk genoeg. Ik vroeg Piet of hij wat talkpoeder in de let ters kon wrijven, zodat de tekst meer naar voren kwam. Dat was gelukkig geen pro bleem en de resultaten waren nu een stuk beter. Maar ik was er nog niet. Een enkele naam had ik al ontcijferd: Ewout Heyndrix. Maar er stond nog meer op de steen. Ik ging naar het Zeeuws Archief in Middel burg, maar daar kon men mij niet veel ver der helpen. Ik bezocht ook archivaris Peter Blom. Hij kon me wel enige aanwijzingen geven en hij liet me een heel interessant boek zien: Genealogische en heraldische gedenkwaardigheden in en uit de kerken der provincie Zeeland, geschreven door mr. PC. Bloys van Treslong Prins, uitgege ven in 1919. Achter de plaatsnamen, in al fabetische volgorde, stonden de beschrij-

de Wete | 2010 | | pagina 28