42 jan Maljers (rechts) met zijn fietsvriend Bram jobse. (coll.fam. Geerse) toch wél! Jan Maljers. Zeker door het bij schrift 'Samen met een vriend, eveneens in Aagtekerke woonachtig, maakte hij heel wat tochtjes'. Hierbij de foto van de twee mannen bij zo'n tochtje. Bram Jobse is ge boren te Aagtekerke op 4 januari 1852. Hij was landbouwersknecht en gehuwd met Cornelia Pouwelse uit Westkapelle. Hoe de foto is gemaakt? Geen idee. Het lijkt alsof de een bij de ander achterop zit. Ik geloof niet dat dit kan met een driewie ler. Gemaakt met een sterke telelens zou het kunnen, maar ik denk niet dat die er toen al waren. Twee verschillende foto's, achter elkaar gemonteerd? Is het een uit snede van een grotere foto? Dat zou kun nen. Mocht iemand die foto kennen..." De leste stuver We hebben geen antwoord ontvangen op de vraag van Jaap Looise over uitspan ning/café De Leste Stuver aan de Meiwerf tussen Gapinge en Veere in de vorige Wete, maar Adrie Franke uit Middelburg kwam met de volgende informatie: "Mijn moeder, Pieternella van den Broeke, is 26 oktober 1918 geboren in een huisje aan de Meiwerfweg recht tegenover de ingang van de huidige boerderij met minicamping Hoekvliet van de familie Coppoolse. Deze boerderij was vroeger van Van Keulen. Als je de Meiwerfweg ingaat is er aan de rech terzijde wat meer naar achteren een huisje dat de naam De Leste Stuver draagt. In dit huisje heeft de familie Volmer gewoond. Mijn oma, de moeder van mijn moeder, heeft als kind in dit huisje gewoond. Zij heette Jacomina Volmer en was een van de tien kinderen van Bartel Volmer en Eli-

de Wete | 2010 | | pagina 44