Schilderij Aan den Toog door Charley Toorop, 1933. (Collectie Zeeuws Museum M79-050al) delijk Museum Amsterdam. We leren West- kapelle zien door de ogen van Eva Bes- nyö. Ook dat levert prachtige beelden op. De bibliotheek had voor die avond heel at tent enkele vitrines met foto's ingericht en een aantal boeken over Charley Toorop ter inzage gelegd. Charley Toorop had veel aan Westkapelle te danken, maar Westkapelle staat ook bij Charley Toorop in het krijt. Het Charley Toorop-monument moet er nu maar snel komen. In Westkapelle dus. Leo Faase Landschapsatlas van Walcheren Op woensdagavond 20 januari 2010 vond er een door de Heemkundige Kring geor ganiseerde en goedbezochte lezing plaats over de Landschapsatlas van Walcheren. Inleiders waren de beide hoofdauteurs van het prachtig uitgegeven boekwerk, de heren Kees Bos en Jan Willem Bosch. Kees Bos, geograaf, komt voor de pauze aan het woord. Hij geeft aan dat de land schapsatlas niet de pretentie heeft nieuwe feiten of theorieën te brengen. Het gaat om een wetenschappelijk verantwoorde bun deling van de kennis van dit moment. Daardoor kan het ook een nuttig hulpmid del zijn voor onze (gemeentelijke en pro vinciale) beleidsmakers die er zich onge twijfeld van bewust zijn dat er in de nabije toekomst nieuwe ingrepen in het land schap nodig zijn om de natuurlijke, demo grafische en sociaaleconomische verande ringen op te vangen. De kunst is om dat te doen met eerbied voor het cultureel erf goed en met behoud van landschappelijke d£

de Wete | 2010 | | pagina 48