Activiteiten t 30, isé Q ^ÜXM^ 48 van het landschap. Zij kan proberen een toekomstvisie te ontwikkelen en daarmee leden ondersteunen die het waard vinden om hun stem te laten horen. Opgemerkt wordt dat de kwaliteit van het gemeentelijk beleid te wensen overlaat. Door decentrali satie van beleidsruimte hebben rijk en pro vincie regieruimte uit handen gegeven en hebben projectontwikkelaars hun greep op ontwikkelingen weten te versterken. De 'Poort van Middelburg' bij het Mortiere- gebied is er een treurig voorbeeld van. Maar, zo merkt een van de bezoekers op, over smaak valt niet te twisten. Leo Faase Woensdag 28 april 2010 Jaarvergadering De jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren vindt plaats op woensdag 28 april a.s. De agenda treft u in het mid den van deze Wete aan. Na de pauze zal de (aftredend) voorzitter, de heer H.J. Vader, een lezing met dia's houden over Middelburg voor en na het bombardement van 17 mei 1940. Woensdag 28 april 2010, aula Zeeuwse Bibliotheek, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.45 uur). Middelburg voor en na 17 mei 1940 De beschieting van en het bombardement op Middelburg op 17 mei 1940 hebben een enorme breuk in de geschiedenis van de stad teweeggebracht. Het oude stads centrum werd nagenoeg met de grond ge lijkgemaakt en een groot aantal schitteren de monumenten ging verloren. Met een bewonderenswaardige energie gingen architecten, bestuurders en aanne mers aan de slag om Middelburg weer op te bouwen. Omstreeks 1960 was het her- stel, op enkele grote projecten na, nage noeg voltooid. Binnenkort herdenken we het feit dat deze verwoesting, Vreselijke Vrijdag, zeventig jaar geleden plaatsvond. Na de pauze van de jaarvergadering zal Hans Vader, mede aan de hand van dia's, het verhaal over schoonheid, verwoesting en wederopbouw van de oude stad nog eens vertellen. Woensdag 23 juni 2010 Dorpswandeling Gapinge Onder leiding van Peter Blom, stadsarchi varis van Veere, gaan we dit jaar op onze dorpswandeling Gapinge verkennen. Een klein dorp waar nog veel over valt te ver tellen, zoals de twee vliedbergen, molen De Graanhalm en de kerk, waarvan de toren dateert uit het begin van de vijftiende eeuw. Is er meer? We laten ons graag ver rassen door de heer Blom. We ontvangen u graag om 19.00 uur in het verenigingsgebouw De Spil, Schotsehoek 8 in Gapinge, met koffie en cake. Na een inleiding door de heer Blom gaan we wandelen en tegen 21.00 uur kunnen

de Wete | 2010 | | pagina 50