Feiten en mededelingen t Ny Je komt een berg te weten (P1 3öi, V isé we in het verenigingsgebouw nog even na praten met een drankje (voor eigen reke ning). Woensdag 23 juni 2010, aanvang 19.00 uur. Verzamelen verenigingsgebouw De Spil, Schotsehoek 8, Gapinge. Noteert u alvast? Zaterdag 2 oktober 2010: buitenheemse excursie naar Dordrecht. Meer informatie in De Wete van juli a.s. en op de website van de HKW. Nieuwe folder De Heemkundige Kring Walcheren heeft weliswaar een groot aantal leden, maar er zijn nog heel veel anderen geïnteresseerd in het heem van Walcheren. De belangstel ling voor de geschiedenis van de eigen streek is de laatste jaren sterk toegeno men. Daarom heeft het bestuur een nieu we folder laten maken om leden voor de kring te werven. Wie lid wordt van de HKW krijgt voor een beetje geld een berg infor matie. De nieuwe folder speelt daarop in. vVAL Middelburg herdenkt het Vergeten Bombardement Het is 17 mei 2010 precies zeventig jaar geleden dat grote delen van de Middel burgse binnenstad werden verwoest door brand als gevolg van een Duits bombarde ment (zie ook de artikelen van Jacques Cats in deze Wete). In de week van 17 mei 2010 zijn er allerlei activiteiten in Middel burg om de herdenking breed onder de aandacht te brengen. De herdenking van het Vergeten Bombar dement is een initiatief van de Adriaan van Westreenen Stichting. De heer C.J.P. van Westreenen, oprichter van deze stichting, heeft het bombardement op Middelburg zelf meegemaakt. Hij is zoon van de toen malige directeur van de Amsterdamsche Bank aan de Lange Noordstraat. De orga nisatie van de herdenking is in handen van het Zeeuws Archief en de gemeente Mid delburg. Er staan uiteenlopende activiteiten op het programma voor de herdenking, zoals een tweetal exposities en multimediatentoon- stelling De Bunker, een wetenschappelijk symposium, een speciale stadswandeling langs getroffen locaties en een theaterstuk

de Wete | 2010 | | pagina 51