12 dan langs het kanaal, aan de overzijde van de Loskade gaan zou. Van het sterfhuis werden de gordijnen af genomen, onder de brede kroonlijst keken grote zwarte gaten. De gang en de stoep werden niet meer geschuurd, de deur niet gedaan, de deurknop en de bel niet ge poetst. Er werd een groot wit papier met grote zwarte letters op de muur naast de voordeur geplakt, het huis zou worden ver kocht. En het huis stond daar en wachtte af. Huizen en bewoners En dan de bewoners van de Rouaanse- kaai en de huizen waarin zij woonden. We kenden ze natuurlijk allen. We begin nen bij de hoek van de Dwarskaai. G113, Gorcum (1937-1940: 91), kadas traal B1936. Verwoest in 1940. Op de hoek van de Dwarskaai, daar was het kantoor van de Middelburgsche Maat schappij van Stoomvaart, de 'Rotterdam- sche boot'. Daar woonde ook de boekhou der, de heer Minderhout, een lange mage re man. G114, De drie Morianen (1937-1940: 85- 89), kadastraal B1936. Verwoest in 1940. Ernaast was een groene deur met een ge goten ijzeren traliewerk. Als je die doorging dan kwam je aan een steile houten trap en vandaar in het kantoor van de directeur, jhr. Albert van Adrichem Boogaert. Dat was een vriendelijke oude heer met een zware witte snor. Ik heb weieens gehoord dat hij als jongen niet goed wilde oppas sen en toen was gaan varen. Maar nu was hij directeur van de oudste stoomboot maatschappij van Middelburg. Onder het kantoor was het pakhuis. De percelen langs de Rouaansekaai op de kadastrale minuutplan van Middelburg, sectie B, 1873. (Zeeuws Archief, Kadastrale plans, nr. 1223)

de Wete | 2010 | | pagina 14