17 vrouw Jeanne Engelberts. Een klein huisje zonder tuin maar met een binnenplaats. Achter die plaats was de keuken, met nog een oud stenen fornuis, van buiten witgete- geld. Het huis van Noske was erachter om heen gebouwd. Dat vind men meer bij de huizen van de Kaai. Op het eind van de vijftiende eeuw moet er langs de Arne, die later de Rouaansekaai zou heten, een rij huisjes tegen de dijk hebben gestaan. Op de grondvlakken der oude huisjes bouwde men grotere en sommige huizen werden van achteren verbreed ten koste van de naastliggende. Het geren van vele huizen zal het gevolg zijn geweest van een onre gelmatige rooilijn en het bebouwen met tussengelegen onbebouwde stukken grond. G132, De Bolle (1937-1940: 47), kadas traal B1073. Het huis van de heer W.E. Hendrikse, een knappe oude heer met een grote baard (zijn broer bezat de grote stalhouderij aan de Spanjaardstraat) en hij had twee kinde ren, beiden knap van uiterlijk: Marie, die dansles heeft gegeven en naar ik meen met een zeeman is getrouwd, en haar broer Willem die een mooie snor had en bij zijn oom, een kleine bankier op de Lon- densekaai, ging werken, welk kantoor later Hendrikse en Co. werd. G133, Oudenburch (1937-1940: 45, 45a- c), kadastraal B1074. Het huis van de dames Hage, waarvan ik niet weet dan dat de deur een zeer mooi glimmende koperen ring had. Het door het bombardement op Middelburg verwoeste deel van de Rouaansekaai. Links de deurpartij van nummer G129, huis De Witte Swaen. (Zeeuws Archief, Historisch-topogrnfi- sche atlas Middelburg, nr. HTAM-P-1488) KADU

de Wete | 2010 | | pagina 19