G134, Het vliegende Hart en Het wapen van Leyden (1937-1940: 43), kadastraal B1534. Een voor mij zeer belangrijk huis, immers mijn vader had mij verteld dat daar zijn grootmoeder had gewoond. Een dubbel huis met een balkon en gemoderniseerde gevel. Heeft de heer Berdenis van Berle- kom dat gedaan toen hij het huis heeft ge kocht? Hij woonde daar met zijn vrouw en zijn zoon Alexander. Een andere zoon was bij de marine, had een mooi uniform, met een zwarte overjas met een soort van slaapmuts op z'n rug waaraan een kwast hing. Na het overlijden van Van Berlekom is de inboedel vóór het huis verkocht. Er werd een groot zeil aan de gevel vast gemaakt, de Kaai binnen de bomen werd afgezet en het publiek zat op banken op de straatkeien. Later kwam mejuffrouw Van den Broecke er wonen wier zuster was getrouwd met de kapitein Wagtendonk die, als ik het mij goed herinner, uitvinder was van een op vouwbare fiets en van een raderbrancard. G135/136, De vogel Phenix (1937-1940: 41, 39), kadastraal B1076/1457. Het huis van de weduwe C. Boudewijnse met haar dochter en haar zoon. De laatste was de bekende stichter van The Vitrite Works, tezamen met M.A. van der Leyé. Na het overlijden van zijn moeder kocht de heer C. Boudewijnse het huis ernaast en wel een smalhuis, waar in mijn jeugd mijn vriend Teun Douw van der Krab en zijn broers in huis waren bij een tante, wier naam ik niet weet. In dat huis woonde later de heer Meeuse, een rustend landbouwer. G137, De engel Gabriel (1937-1940: 37), kadastraal B1078. Een klein huis, zonder tuin, weer ombouwd door het huis ernaast. De eerste persoon

de Wete | 2010 | | pagina 20