die ik mij als bewoner ervan herinner, was een zeer oude heer met een hoge hoed op en die haalde mij als kind aan. Ik meen dat hij De Villeneuve heette, maar meer weet ik er niet van. Het huis werd later door ver scheidene bewoners gehuurd. G138, Het witte Hardt (1937-1940: 35), kadastraal B1079. Een groot huis met een balkon. Twee ra men en een deur aan de Kaai, maar van achter een zeer breed huis met een grote vierkante tuin en een monumentale trap. Alweer zo'n huis dat zich naar achter, ten koste van de aanliggende huizen, had ver breed. Daar woonde mr. E. Fokker, griffier der Staten. Hij was eens als student, in Lon den, uit een raam gevallen, had toen een been dermate beschadigd dat de dokters daar het maar hadden afgezet. Dokter Bol le zei mij dat hij het er zou hebben aange laten en gerepareerd, maar men was nu eenmaal gauw met het afzetten van lede maten in Engeland. Fokker was dus daar van de dupe en hij liep met een houten been en reed in een soort van driewieler die hij zelf met de hand voortbewoog. Hij had twee zoons, Anton en Ko; de eer ste werd een bekend advocaat in Den Haag, waar zijn vader griffier van de Twee de Kamer werd. Als huishoudster had hij mejuffrouw Pasveer, de zuster van de be kende hoofdagent van politie. Na hem woonde in dat huis mr. Herpe, lid van Gedeputeerde Staten, vroeger domi nee te Zierikzee. G139, De vier Zeyldragers (1937-1940: 33), kadastraal B1080. De winkel van juffrouw Ritchie waar allerlei De Rouaansekaai, gezien vanaf pand Kinder dijk 50, juni 2010. (foto Leo Hollestelle)

de Wete | 2010 | | pagina 21