Laat het De Wete zveten anekdotes maken het een prettig leesbaar boek met een schat aan informatie, niet al leen voor verzamelaars maar ook voor een zeer breed publiek. Op Koninginnedag werd Hare Majesteit een exemplaar van het boek aangeboden, dus wie weet is men binnenkort ten paleize ook grondig op de hoogte van Zeeuwse streeksieraden. Een aanwinst! En het feit in aanmerking nemend dat er in dit boek een keuze is ge maakt uit de vele soorten Zeeuwse streek sieraden, doet min of meer vermoeden dat we mogen rekenen op een - welkom - vervolg. Jankees Goud P.J. Minderhoud, Van de goudsmid. De historie en de ontwikkeling van Zeeuwse en andere streeksieraden, uitgave in eigen beheer 2009, 144 pagina's, ISBN 978-90- 814822-1-9, prijs 24,50. Geen reacties Helaas ontvingen we geen reacties op de oproep in de vorige Wete. We vroegen naar de herkomst van een garage in Mid delburg en naar een boerderij, mogelijk in de omgeving van Serooskerke. Eén reactie gaf mogelijk aan een boerderij aan de Brouwerijstraat te Oostkapelle, waar in de jaren dertig de familie Kwekkeboom woon de, maar dat wordt door anderen tegenge sproken. La Solitude Riaan Rijken is bezig met de geschiedenis van de boerderij La Solitude aan de Seis- weg te Middelburg. Hij vraagt aan de lezers van De Wete het volgende. 1Wie heeft foto's en/of gegevens van deze verdwenen boerderij, of foto's van vroegere bewoners? De foto's in de Zeeuwse Bibliotheek zijn hem bekend. 2. De laatste bewoners van La Solitude was een familie Vader (1892-1966). Deze familie pachtte een stuk grond bij de bui tenplaats De Griffioen, en verbouwde daar groente. Er is een moment geweest, rond 1920, dat ze daar weg moesten. Wie weet meer over deze periode? 3. De herberg Het Wafelhuis of 't Wafeltje grensde van oorsprong aan het grondge bied van La Solitude, dat in de achttiende eeuw Puttenbogaart heette, 't Wafeltje stond op de hoek van de Laurens Stom- mesweg en is na de inundatie verdwenen. Wie heeft of weet een oude afbeelding van 't Wafeltje? De redactie ontvangt graag uw reactie. Schuiten, schuteboeren en schuitvlotten Aad de Klerk uit Middelburg stuurde de volgende vraag in. "Op Walcheren werd er tot op het einde van de negentiende eeuw, vooral in de winter maanden, gevaren. Van het ene schuitvlot, over watergangen en sprinken, naar het andere schuitvlot. Door boeren naar de markt en door schuteboeren als een soort van beurtschippers. Jan Vader heeft erover geschreven in 1963. En P.J. Bouman (Ge-

de Wete | 2010 | | pagina 41