3a,r Jaarverslag Jaarverslag 2009 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 28 april 2010, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding In 2009 is het ledental van de Heemkundi ge Kring Walcheren redelijk stabiel geble ven. We begonnen het jaar met 2.695 leden en sloten op 31 december 2009 af met 2.665 leden. Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar zes keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering van woensdag 29 april 2009 werd de heer L. Faase be noemd in de reeds bestaande vacature. Tevens werd mevrouw M.F.J. van Suijle- kom-Feleus herbenoemd als bestuurslid. Financiën De financiële situatie van de Heemkundige Kring Walcheren is nog steeds gezond. Het contributiebedrag bleef derhalve onge wijzigd. De Wete Ook in 2009 verscheen ons verenigingsor gaan De Wete weer elk kwartaal met aller lei interessante wetenswaardigheden over ons heem. De samenstelling van de redactiecommis sie, bestaande uit zes personen, bleef dit jaar ongewijzigd. Website Heemkundige Kring Walcheren Het jaar 2009 was het achtste jaar dat de HKW-website (www.hkwalcheren.nl) 'in de lucht' was. Het aantal bezoekers aan de website is in 2009 met 34 procent gestegen. Het aantal pageviews daalde licht: de bezoekers be keken minder pagina's. Het hogere aantal bezoekers komt mede door het feit dat in 2009 de Engelse invasie op Walcheren, tweehonderd jaar geleden, werd herdacht. De themapagina over de Walcherse kle derdracht werd ook weer veelvuldig ge raadpleegd. Aan de website is een themapagina toege voegd over vliedbergen. Het betreft de voor de HKW in 2008 gehouden power- pointpresentatie van drs. J. van Doesburg, archeoloog bij de RACM. Via de website is het ook mogelijk zich op te geven als lid van de HKW, een vraag te stellen of te reageren. In het verslagjaar heeft een groot aantal personen zich via het formulier op de website opgegeven als lid. Via het e-mailadres ledenadministra- tie@hkwalcheren.nl zijn ook aanmeldingen binnengekomen en zijn lidmaatschappen aangevraagd, afgezegd en zijn adreswijzi gingen doorgegeven. Commissie Digitalisering Veldnamen Walcheren De website over het veldnamenonderzoek op Walcheren (www.veldnamenwalche- ren.nl) was voor het derde jaar online. De in 2006 opgeheven Veldnamencommis- sie werkt nu als werkgroep aan een digita le presentatie van het veldnamenonder zoek via het worldwideweb en bestaat thans uit zeven personen. Deze website biedt de mogelijkheid om de resultaten van 34 jaar veldnamenonder zoek op Walcheren op een andere wijze te presenteren en bovendien kunnen aanvul lende en nieuwe gegevens worden toege voegd. In 2009 is een begin gemaakt met het om-

de Wete | 2010 | | pagina 48