werken van de hoofdstukken over de ver klaringen van de veldnamen in de zes veldnamenboeken. Dit houdt in dat per veldnaam of per groep veldnamen de ver klaringen worden gekoppeld aan de veld namen in de alfabetische lijsten. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie, bestaande uit drie personen, heeft ook dit jaar weer alle activiteiten - in de vorm van lezingen en excursies - georganiseerd. Activiteiten In 2009 werden vijf reguliere bijeenkom sten in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg gehouden (zie ook de verslagen in de diverse Wetes van 2009). De jaarlijkse HKW-wandeling vond plaats op woensdag 1 juli 2009 in Grijpskerke en de buitenheemse excursie vond plaats op zaterdag 26 september 2009 en had als doel Maastricht. Contacten met andere organisaties In samenwerking met de Heemkundige Kring De Bevelanden vond op zaterdag 31 oktober 2009 tijdens de jaarlijkse herden king weer een kranslegging plaats bij de drie oorlogsmonumenten op de Sloedam. De samenwerking met de Bond Heem schut en de Stichting Vrienden van Middel burg voor het behoud van cultureel erf goed werd voortgezet. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 28 april 2010 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Opening De voorzitter, de heer H.J. Vader, opent de vergadering en heet de ruim negentig aan wezigen welkom op deze vergadering. Notulen jaarvergadering 2009 De notulen van de jaarvergadering 2009, zoals gepubliceerd in De Wete van juli 2009, worden, onder dankzegging aan de secretaresse, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van de dames S. Hendrikse, A. Kammeraat-Bese- mer en D. Sweerts de Landas-Sprenger en de heren H.E.F. van Beek en R.J. de Groot. De koffie/thee in de pauze is, zoals gebrui kelijk tijdens de jaarvergadering, voor reke ning van de vereniging. Jaarverslagen Het bestuur is er tot nu toe altijd in ge slaagd ruim voldoende exemplaren van de jaarverslagen voorhanden te hebben om aan de aanwezige leden ter inzage uit te reiken. Helaas is dit deze keer, door het onverwacht grote aantal aanwezigen, niet gelukt. De voorzitter biedt hiervoor zijn ex cuses aan. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 2009 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse, mevrouw

de Wete | 2010 | | pagina 49