W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer. De tekst van dit jaarverslag vindt u eveneens in deze Wete. Jaarverslag penningmeester De penningmeester, de heer J.J. Jakob- sen, geeft een mondelinge toelichting bij de cijfers. Het financieel jaarverslag 2009 wordt zon der op- of aanmerkingen goedgekeurd, on der dankzegging aan de heer Jakobsen. Verslag kascommissie De leden van de kascommissie, mevrouw D. Sweerts de Landas-Sprenger en de heer F. de Koeijer, hebben op woensdag 31 maart 2010 de boeken en administratie van de penningmeester, de heer J.J. Ja kobsen, ingezien en in orde bevonden. De commissie stelt dan ook voor de pen ningmeester decharge te verlenen. De ver gadering gaat hiermee akkoord. Begroting 2010 Wederom een nadere toelichting van de penningmeester, de heer J.J. Jakobsen, waarna de begroting zonder op- of aan merkingen wordt goedgekeurd. Contributie Voor komend jaar wordt geen verhoging van de contributie voorgesteld. De contributie voor het jaar 2011 blijft der halve 13,-. Beleid bestuur Voorzitter H.J. Vader deelt het volgende mee. In het kader van het veertigjarig jubileum van de Heemkundige Kring Walcheren zal op woensdag 16 februari 2011 een thema avond worden gehouden met als onder werp Walcheren 2025. Het is in feite een vervolg op de in 1998 gehouden thema avonden Walcheren 2010. De verslagen hiervan en een slotbeschouwing zijn des tijds gepubliceerd in De Wete van januari 1999. De heer Vader geeft vervolgens het woord aan het bestuurslid L. Faase voor een korte uiteenzetting van Walcheren 2025. Meer informatie hierover zal worden gepubliceerd in De Wete van oktober 2010. Tijdens de vorige jaarvergadering van woensdag 29 april 2009 hield F. van der Doe een powerpointpresentatie over de zogenoemde Sailing Letters. (Een verslag hiervan is te vinden in De Wete van juli 2009.) Het idee is om, indien mogelijk, op termijn een uitgave te verzorgen met Wal- cherse Sailing Letters. Hierover is al con tact geweest met de heer Van der Doe. In dien een Walcherse uitgave niet mogelijk mocht blijken, dan wellicht een Zeeuwse uitgave van deze brieven. De vorig jaar aangekondigde contacten met het onderwijs zijn niet zo eenvoudig. De scholen hebben een vol lesprogramma. Binnenkort zal de heer Vader echter een geschiedenisles verzorgen bij een van de Walcherse middelbare scholen. De HKW heeft weliswaar een groot aantal leden, maar er zijn nog heel veel anderen geïnteresseerd in ons heem. Daarom heeft het bestuur een nieuwe folder laten maken om leden te werven. Na afloop van deze avond zullen alle aanwezigen een exem plaar uitgereikt krijgen. Besloten is om de jaargang 2010 van De Wete - als proef - in kleur te laten ver schijnen, mede omdat het verschil in de kosten tussen zwart- en kleurendruk de laatste jaren veel kleiner is geworden. In middels zijn er twee Wetes in kleur ver-

de Wete | 2010 | | pagina 50