59 HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN Heemkundige Kring Walcheren zijn ook enkele objecten van het Walcherse heem afgebeeld. Leden die een gokje willen wa gen, kunnen aan de webmasters doorge ven wat elke afbeelding voorstelt (web master® hkwalcheren.nl). Ten tweede is het nu ook mogelijk een aantal artikelen uit eerder verschenen We- expositie 'Middelburg in de Tweede We reldoorlog - Van verwoesting tot wederop bouw' in het Zeeuws Archief. Te midden van de puinhopen pakte de Middelburgse bevolking de draad verbazend snel weer op. Allemaal dankzij (of ondanks) de lucht bescherming, schuilkelders, gaarkeukens, noodwinkels, noodwoningen en tijdelijke Home Home Lidmaatschap Activiteiten Tijdschrijft De Wete HKW Cultuurfondsprijs Veldnamenonderzoek Thema's Onderwijs Links Contact Laatst bijgewerkt 16-5-10 a INTRODUCTIE De Heemkundige Kring Walcheren is opgencht in 1971 en heeft als doel de kennis van Walcheren en zijn bewoners te bevorderen. Ruim 2.600 leden houden wij op de hoogte van heel veel wetenswaardigheden uit heden en verleden van Walcheren: hun woonomgeving of de streek waarmee ze zich verbonden voelen. Wij organiseren jaarlijks diverse activiteiten, zoals lezingen en excursies. Alle leden ontvangen ons kwartaal blad De Wete, dat steeds een gevaneerde inhoud heeft en waann ook het lezingenprogramma en het verenigingsnieuws zijn opgenomen In 2010 bedraagt het lidmaatschap 13,-. Eerstvolgende activiteit: Woensdag 23 juni 2010: Dorpswandeling Gapmge Mee ifo Oude nummers van De Wete Het is mogelijk oude exemplaren van het tijdschrift De Wete te bestellen. Zie het tes te raadplegen via de pagina www.hkwalcheren.nl/Tijdschrift/DeA/Vete/. Bij 'Artikelen in PDF' kunt u enkele artike len lezen, printen of downloaden. De ko mende maanden worden er nog meer arti kelen toegevoegd. Mocht u nog op zoek zijn naar een oud nummer van De Wete, dan kunt u via de website een exemplaar bestellen. Kijkt u goed naar het overzicht van de voorraad, want niet van alle uitga ven zijn exemplaren beschikbaar. Expositie Middelburg in de Tweede Wereldoorlog De verwoesting van Middelburg en het leven in de stad erna is onderwerp van de huisvesting voor bedrijven en overheid. En dan was er voortdurend de dreiging om geëvacueerd te worden. Toen de geallieer den in oktober 1944 de zeedijken bombar deerden en het Walcherse platteland onder water zetten, bood de stad onderdak aan duizenden evacués. Na de oorlog volgde de wederopbouw van oude én nieuwe stadswijken. Een nieuwe tijd brak aan. Al deze aspecten van het leven in Middel burg gedurende de Tweede Wereldoorlog zijn te zien in deze expositie in het Zeeuws Archief, Hofplein 16, Middelburg. Openingstijden expositie: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur.

de Wete | 2010 | | pagina 61