45 Segeersmolen Mevrouw S. van den Berg-Pleijte uit Mid delburg reageerde op het 'Vadertje' in de vorige Wete over de Segeersmolen. Haar opa is molenaar van deze molen geweest en zij heeft nog een prachtige foto waarop Adriaan Remijn en zijn gezin voor de mo len staan. Volgens het bevolkingsregister van Middel burg vestigde Adriaan zich als korenmole naar met zijn vrouw Wilhelmina van Sluijs en vier kinderen op 11 december 1925 te Middelburg. Het adres was Segeerssingel V132. Het gezin was afkomstig van Zoute- lande. De foto is mogelijk het jaar daarop gemaakt. Op de foto staat ook hun pleeg kind, neef Cornelis Johannes van Mael- saeke. De molen is op 17 mei 1940 zwaar be schadigd geraakt. A. Wattel uit Vlissingen weet nog te vertellen hoe dit is gebeurd. Hij woonde met zijn ouders aan de Schroeweg. De molen is hoogstwaarschijn lijk door vonken van de vlammen van de gebombardeerde groente- en fruitveiling in brand geraakt. Ook het molenhuis vatte Links: Korenmolenaar Adriaan Remijn met vrouw en kinderen voor de Segeersmolen te Middelburg, ca. 1926. (coll. mevr. S. van den Berg-Pleijte). vlam. Molenaar Remijn en zijn gezin waren niet thuis. Grafzerk d'Arke, Westkapelle Sarina Hendrikse, auteur van het artikel over de oudste grafsteen van Westkapelle, meldde dat de datum van de grafsteen die is ingemetseld in een tuinmuur aan d'Arke te Westkapelle, niet juist is. In de Wetes van oktober 1983 en januari 1984 werd in artikelen over deze grafsteen geschreven dat de steen dateert uit 1516. Mevrouw Hendrikse heeft de steen nog eens goed bekeken en komt tot de conclusie dat dit 1542 moet zijn. Gezien de grootte van de steen vermoedt zij dat het om die van een kindergraf gaat. In elk geval was de per soon ongehuwd omdat enkel haar patro- niem wordt genoemd en niet de naam van een echtgenoot. Aangezien het grafschrift niet op de lijst van Bloys van Treslong Prins voorkomt, gaat mevrouw Hendrikse ervan uit dat ook deze steen al hergebruikt moet zijn (in een stoep?) na de afbraak van het koor van de oude kerk in 1737. In tegenstelling tot wat de redactie in de toelichting bij haar artikel schreef, is me vrouw Hendrikse geboren in Oost-Sou burg.

de Wete | 2010 | | pagina 47