29 walcfterse bouw unie Nimmerdor onderwerp van hevige concurrentie tussen gemeenten. Dat is er voor een deel de oor zaak van dat ook op minder voor de hand liggende plaatsen op Walcheren bedrijven terreinen zijn verschenen met een capaci teit die niet helemaal logisch past bij de naburige kern. Gemeenten bieden de gronden in onderlinge concurrentie tegen stuntprijzen aan. Dat is gunstig voor de be drijvigheid, maar niet altijd voor de ruimte lijke kwaliteit. De groenstroken rond de ter reinen zullen de visuele schade ooit wel wegnemen, maar het was beter geweest als dit soort herstel niet nodig was. Verkeer De belangrijkste ontwikkeling op het ge bied van verkeer zal de komende jaren de aanleg en ingebruikneming van de N57 zijn. Deze weg vormt een nieuwe verbin ding tussen de A58 en de Veersedam en In De Wete van april 1997 (26e jrg., nr. 2) werden zorgen geuit over de plannen voor nieuwbouw aan de noordoostkant van Grijps- kerke. Toch zijn er in het afgelopen decennium op Nimmerdor woningen gebouwd, (foto Leo Hollestelle) verder. Nabij Middelburg duikt deze weg via een aquaduct onder het Kanaal door Walcheren door. De stad Middelburg ver werkt nu via zijn tangent en de twee brug gen over het Kanaal door Walcheren al het verkeer dat als bestemming Middelburg heeft, maar ook het verkeer dat Noord- Walcheren en verder als doel heeft. In de zomerperiode valt de piek in het re- creatiescheepvaartverkeer op het Kanaal door Walcheren samen met de piek in het wegverkeer. Het genoemde scheepvaart verkeer zorgt voor het zeer frequent ope nen van de kanaalbruggen. Dat leidt tot

de Wete | 2010 | | pagina 31