41 bijdrage te verwachten. Immers, ook de boerderijcamping heeft zijn kapitaalslast. Dit vormt geen opwekkend toekomstbeeld. Boeren zijn ook van groot belang voor het onderhoud van het landschap en die func tie moeten ze wel kunnen blijven vervullen. Hoewel de druk vanuit de sector begrijpe lijkerwijze aanwezig zal zijn, is de verdere uitbouw van het segment 'kamperen bij de boer' macro-economisch gezien niet aan te bevelen. Krimp Wat tevens van groot belang kan zijn voor Zeeland in het algemeen is de combinatie van recreatie met totaal nog niet verknoop te branches zoals studie-instituten, zorgin stellingen en overheden. Immers, in een dunbevolkt gebied met relatief veel ruimte heeft de recreatie hoe dan ook een wer vende kracht op mensen. Dit element zou mijns inziens mede inzet kunnen zijn in de discussie over de 'krimp'. Vergis u niet, krimp is zeer pijnlijk en het wordt hoog tijd dat de discussie, zeker ook vanuit de re creatiesector, wordt gevoerd met als motto 'wat doen we aan de krimp' en niet 'wat doen we met de krimp'. Het zou mij niet verbazen als nieuwe productcombinaties van onderop, dus uit de sector zelf, zullen komen. Immers, de recreatie heeft als eni ge sector heel veel relaties met mensen buiten de provincie. Nu al wordt dat opge merkt en wordt er schoorvoetend op inge speeld. Het beeld van Zeeland als het Flo rida van Nederland (veel ouderen die hier hun oude dag doorbrengen) is natuurlijk enige jaren geleden wat ongelukkig in de discussie geraakt, met waanzinnige ideeën als het optrekken van ondernemerssteden midden in het landschap zoals Disney Vil lage in Florida. Maar Nederland is Amerika niet en Walcheren is geen Florida. Ontwikkelingen De recreatiesector zou een goede basis kunnen vormen om aan de behoeften in de samenleving tegemoet te komen en dat Minicamping Het Berghof aan de Bergweg te Biggekerke, juli 2010. De familie De Looff heeft een akkerbouwbedrijf van 40 ha. Zij verbouwen verschillende producten, zoals suikerbieten, tarwe, graszaad, aardappelen, uien, tuinbonen en diverse soorten kleurrijke bloemen. Het is dan ook een prachtig gezicht als de bloemenvel den rondom hun camping in bloei staan, (foto Leo Hollestelle)

de Wete | 2010 | | pagina 43