weten Laat het De Wete 47 Arnemuiden. Van 1811 tot en met 1821 was de veldwachter tevens werkzaam in Nieuw- en Sint Joosland. De elf veldwach ters die Arnemuiden heeft gekend behoor den tot de Eerste Brigade. Op veldwachter Matthijs Glerum, in functie van 1845 tot en met 1874, was veel kritiek. De bevolking betichtte hem van willekeurig gedrag, maar de burgemeester nam het voor hem op. Door de prettige schrijfstijl vervelen de vele details en anekdotes niet. Het boek geeft ons niet alleen een goed beeld van de functie van veldwachter, maar ook in de vroegere dorpssamenlevingen in Zeeland in de negentiende en eerste helft van de twintigste eeuw. Een samenleving waarin de persoon van de veldwachter een belangrijke rol speel de, misschien wel meer dan hij indertijd zelf in de gaten had. Leo Hollestelle Albert L. Kort, Bromsnor in Zeeland. Een geschiedenis van de gemeenteveldwacht 1795-1943. Uitgeverij ADZ, Vlissingen 2010, 304 pagina's, ISBN 978-90-72838- 48-3, 24,95. Verenwagen De heer en mevrouw Huibregtsen uit Westkapelle zijn in het bezit van een origi nele Walcherse verenwagen. De wagen is in Hoenderloo gekocht door iemand uit Domburg die deze heeft gerestaureerd. Op de achterzijde van de wagen staat DC - CaB - 1929, zeer waarschijnlijk de initia len van een echtpaar. Helaas is de foto van matige kwaliteit. Wie weet meer over deze wagen, over de vroegere eigenaar en over de wagenma ker? Uw reactie kunt u doorgeven aan het secretariaat van de redactie. Uitspanning Mevrouw Sanderse-Lampert uit Seroosker- ke is in het bezit van een foto met daarop een groep dames met hun fietsen voor een uitspanning, ergens op Walcheren, circa 1925. De dames zijn afkomstig uit Biggekerke. Enkele namen die achter op

de Wete | 2010 | | pagina 49