Foto van jonge mannen In de vorige Wete werd gevraagd wie meer weet te vertellen over een foto waarop een groep jonge mannen staat afgebeeld, van wie een van hen Jan Langebeeke is (ge boren Serooskerke 27 oktober 1927). Op de foto staan de leerlingen van de vier de klas van de lagere landbouwschool in Middelburg, gemaakt ter gelegenheid van de uitreiking van de diploma's in 1947. Ad. Maljaars uit Oostkapelle herkende zichzelf op deze foto (zevende van rechts). Jan Langebeeke was een volle neef van hem. Zijn moeder en de vader van Jan waren broer en zuster. W. Koole uit Koudekerke weet te vertellen dat de foto gemaakt is in een zaaltje er gens op de Dam te Middelburg. In het mid den van de onderste rij zit de leraar J.K. Voogd. Hij zelf staat op de foto, rechts bovenaan. "Er zijn al verschillende perso nen van deze foto overleden. De overigen zijn allemaal tachtigers." De heer Sanderse herkende David van Sparretak (achterste rij, vijfde van links). Mevrouw J. Aarnoutse-de Buck herkende haar overleden man, Jan Aarnoutse uit Koudekerke (voorste rij, vierde van links) en verder Chris Polderman uit Biggekerke (voorste rij, derde van links) en Piet van Sparretak uit Koudekerke (achterste rij, vierde van links). M. Francke uit Cadzand vertelde in zijn reactie meer over de lagere landbouw school. Deze school ging op 1 april 1940 van start met twee klassen. De eerste klas had drie dagen in de week les en moest de stof in drie jaar doorwer ken, de tweede klas had twee dagen in de week les en deed er vier jaar over. De lessen werden in een lokaal van de kweekschool op de Herengracht gegeven, maar dat werd tijdens de oorlog gevorderd door de Duitsers. De lessen wer den toen verplaatst naar de con sistorie van de kerk in de Segeers- straat. Op 31 maart 1943 werden de eerste diploma's uitgereikt, in 1944 is dit voor de tweede klas geweest. De jonge mannen op de foto zijn waarschijnlijk een klas die na de oorlog is gestart. La Solitude en 't Wafeltje Op de vragen van Riaan Rijken uit Middel burg over de voormalige hofstede La Soli tude (op z'n Walchers: Saole Tute) aan de Seisweg 231 te Middelburg ontvingen we enkele reacties, waaronder oude foto's. De heer Rijken kan dit materiaal goed ge bruiken voor zijn onderzoek naar de ge schiedenis van deze boerderij. Over de foto van de boerderij, gemaakt door Wim Helm, weet de heer Rijken te vertellen dat zijn vader, de schilder Piet Rijken, Helm in 1966 opdracht gaf foto's te maken van La Solitude. Hij wilde daar ooit nog een schilderij van maken. Dat schilde-

de Wete | 2010 | | pagina 52