57 rij is er nooit gekomen maar daardoor heeft de Zeeuwse Bibliotheek nu wel een mooie serie foto's. Dat de foto uit januari 1967 is, kun je zien aan het volgende. De goot links van de schuur steekt een heel eind uit. Daarvoor zat daaraan een staand stuk hout met een ijzeren waterpomp. Die pomp is met de geluidswal bij de Van Kleffenslaan. Verder zijn de ramen nog niet dichtgetim merd, wat kort daarop in opdracht van de gemeente is gebeurd en waarbij onder andere een zeer fraai zeventiende-eeuws eiken paneeldeurtje werd verzaagd omdat het niet voor het bovenraam paste. Zelf heeft de heer Rijken een aantal foto's boerenkoopdag in 1966 verkocht, vlak voordat de laatste bewoner Simon Vader verhuisde naar de Abeelseweg. Er is daar namelijk, voor de schuur, een grote zeven- tiende-eeuwse (mogelijk zelfs oudere) ronde gemetselde welput aanwezig. Het water liep dus in de welput en kon met de pomp opgepompt worden. De heer Rijken vermoedt dat de oude naam Steenputtenbogaart met deze put samenhangt. De put is nog altijd als archeologisch object aanwezig, onder de La Solitude, omstreeks 1950. (coll. W.J. San- derse) ontdekt van leden van de familie Vader wier voorouders op Solitude zijn geboren. Maar er moeten ook andere foto's van de boerderij zijn. Ook beschikt Rijken nu over de originele familiedocumenten van de familie Vader: de verdeling van boerderij en erfenis en diverse taxatierapporten uit 1963. Simon Vader heeft volgens zijn dochter Marianne de zaak drie keer laten

de Wete | 2010 | | pagina 53