Reacties 53 cherseweg-Zandvoortseweg. Na de inun datie van 1944 is de uitspanning onherstel baar beschadigd en gesloopt. De woning die op deze plaats is herbouwd heeft ook een typische 'wederopbouwarchitectuur'. Sanderse's echtgenote is in het bezit van een foto waarop 't Wafeltje mogelijk is af gebeeld. Zie hiervoor de rubriek 'Laat het De Wete' weten. De Slag om de Schelde Jan H. Wigard uit Middelburg reageerde op het verslag van de lezing die Lenco van der Weel op 3 maart voor de leden van de heemkundige kring hield. Het verslag van deze lezing is gepubliceerd in De Wete van juli 2010. Hij heeft hierop de volgende opmerkingen én een correctie. "Laat ik vooropstellen dat ik het met de doelstellingen van de Stichting Bunkerbe- houd zeer eens ben. Ook ik vind het van een uitermate groot belang dat getracht wordt de vestingwerken uit de Tweede Wereldoorlog te conserveren en te bewa ren. Wat is nu het verschil tussen derge lijke objecten uit de Spaanse en Franse overheersing? Jammer is het dat er ook op Walcheren al zoveel unieks is gesloopt. "Voor wat betreft het begin en het einde van de Tweede Wereldoorlog op Walche ren heb ik op mijn site www.wigard.nl onder het subhoofdstuk 1940-1945 al het nodige gepubliceerd. Het valt me op dat er nog steeds, haast angstvallig, wordt ge zwegen over de beschieting van Middel burg door geallieerde eenheden tussen 1 en 6 november 1944. Tot op heden trof ik nog geen vergelijk over de grote overeen komsten tussen de meidagen van 1940 en de novemberdagen van 1944. "Tijdens ons verblijf in het Antwerps zie kenhuis in oktober 2009 beloofde ik mijn kamergenoot, de heer H. Vader [oud-voor zitter, red.], zodra ik weer thuis was een artikel over een en ander voor De Wete samen te stellen. Aan die belofte kon ik wegens een moeilijker revalidatie dan ik verwachtte geen gevolg geven. "Op 30 april publiceerde ik op mijn site 'De vergeten Bombardementen' een verwijzing naar een door mij vastgestelde overeen komst. Tijdens de bouwwerkzaamheden voor een nieuw stadskantoor en het water schapskantoor werd in juni 2002 een niet- geëxplodeerde granaat gevonden waar mee wat omzichtig werd omgesprongen en waarbij over de herkomst een aantal merk waardige verhalen werden opgedist. Over de gevonden blindganger werd hoege naamd niets gedocumenteerd. Een en an der deed me besluiten uit te zoeken welke geallieerde artillerieregimenten betrokken waren bij de beschieting van Middelburg, wie daartoe opdracht gaf en welk doel voor ogen stond. "Tot op heden blijkt het moeilijker dan ge dacht een bewijsbaar antwoord te vinden. Het grote aantal war diaries heeft me tot op heden nog geen antwoord opgeleverd. Wel hebben ze me heel veel goede con tacten en zijdelingse informatie opgele verd, onder meer over de gevechten van de 155e Brigade onder commando van bri gadier J.F.S. McLaren. Uitvoerig zijn de ge-

de Wete | 2010 | | pagina 55