vechten om het Vlissingse hotel Britannia en de bevrijding van Middelburg door 7th/9th Battalion Royal Scots beschreven. Daaruit blijkt dat een LVT-party op 6 no vember rond het middaguur uit Vlissingen vertrok om via Koudekerke Middelburg te bereiken. Een eerdere poging was mislukt. De ongeveer honderd Royal Scots beleef den een aantal hachelijke uren toen de toegezegde versterking uitbleef vanuit Nieuw- en Sint Joosland. Pas in de loop van de nacht arriveerde die versterking en in de loop van de morgen kon een begin worden gemaakt met de afvoer van de ruim twee duizend Duitse gevangenen richting Vlissingen vanaf het ein de van de Punt en met behulp van Buffalo's. "Tot slot een correctie. De Duit se capitulatie te Middelburg vond niet plaats op 5 november, maar op 6 november 1944 (pa gina's 52 en 53)." Rouaansekaai vóór 1900 De redactie ontving enkele reac ties en foto's op het artikel van wijlen P. de Bruyne over zijn jeugdjaren aan de Rouaanse kaai in Middelburg, eind negen tiende eeuw. Allereerst reageer de diens zoon, Pieter, positief op de publicatie in De Wete. Hij schreef dat hij het jammer vond dat zijn vader het niet zelf heeft kunnen zien. Een uitgebreide reactie ontvingen wij van Jan H. Wigard. Hij meldde ons het volgen de. "Het zal begin jaren zeventig van de vorige eeuw geweest zijn dat ik, in mijn functie van documentalist verbonden aan het Zeeuws Documentatiecentrum Delta gebied van de Provinciale Bibliotheek, met de heer De Bruyne bij hem thuis een vraaggesprek mocht hebben. Ik kende hem niet maar na enige vormelijkheden ontpopte hij zich als een boeiend verteller. Veel van wat er nu in De Wete staat komt Thomas en Vrouw Ontjepies. Foto uit van Ham en B. Leynse, 'Kent u ze nog... de Mid delburgers' (1972), afb. 31. Het bijschrift bij deze foto luidt: "Thomas was een rustige vrien delijke man. Zijn vrouw, 'Ontjepies', werd nog al vaak boos als de jeugd haar plaagde door hard te sissen, als een toespeling op haar bijnaam."

de Wete | 2010 | | pagina 56