62 in de voorafgaande periode in de niet-pro- fessionele sfeer heeft ingezet voor het be houd, de uitbreiding, de verspreiding van de kennis en de bewustwording van het Walchers cultuurgoed. De prijs zal bestaan uit een geldbedrag, een oorkonde en een publicatie in het kwartaalblad van de HKW, De Wete. De prijs zal worden toegekend door een deskundige jury, bestaande uit drie perso nen. Indien de jury van oordeel is dat de inzen dingen in een bepaalde periode onvol doende kwaliteit hebben, kan zij besluiten de prijs niet toe te kennen. Tegen een beslissing van de jury is geen beroep mogelijk. De prijs zal telkenmale worden uitgereikt tijdens de algemene jaarvergadering van de HKW (in de maand april). Namen, adressen enz. van kandidaten voor de prijs kunnen tot acht weken voor de algemene ledenvergadering door leden en niet-leden van de HKW bij het secreta riaat worden ingeleverd en dienen verge zeld te gaan van een duidelijke motivering door de indiener(s) van ten hoogste een bladzijde van het formaat A4. De namen van de kandidaten, behoudens die van de winnaar, zullen niet worden ge publiceerd. Landelijke archievendag in het Zeeuws Archief Op 16 oktober 2010 van 10.00 tot 17.00 uur vindt de jaarlijkse landelijke archieven dag in het Zeeuws Archief plaats. Daar naast wordt ook de jaarlijkse Zeeuwse Genealogische Contactdag gehouden. Het wordt dus een drukke en gezellige dag. Het thema van deze editie van de lande lijke archievendag is 'Landhonger en zee drift'. Op het programma staan rondleidin gen in de schatkamers (depots), films en vertellingen. Lezingen worden gehouden door Lieneke Frerichs over Nescio in Zee land (Nescio is de beroemde schrijver van Titaantjes en De uitvretei), en Anton van Haperen over duinvorming op Walcheren (promoveerde vorig jaar met een proef schrift over duinbeheer in Nederland). Tijdens de Genealogische Contactdag kunt u de grote hoeveelheid bestanden van het Genealogisch Centrum (waaronder 150 duizend overlijdensberichten) raadple gen. Deskundigen van de Genealogische Vereniging afdeling Zeeland en het Gene alogisch Centrum helpen u met het opzet ten van stamboomonderzoek. Vragen kunt u ook voorleggen in de studiezaal van het Zeeuws Archief aan de archiefexperts. Het aanvragen van stukken uit de depots is niet mogelijk. Verder presenteren zich en kele genealogische organisaties en werk groepen en kunt u contacten leggen met andere genealogen. De Stichting Vrienden van het Zeeuws Ar chief organiseert een lezing door een be kende Nederlander. Vanaf 16.00 uur vertelt Marjan Berk over de spannende zoektocht naar haar voorouders. Over het zoeken én vinden schreef zij in 2005 het boek Het bloed kruipt.Op zoek naar Jacob Cats. Dit voorjaar verscheen haar nieuwste boek Het schreien niet verleerd, opnieuw een familiegeschiedenis. De lezing vindt plaats in de Hofpleinkerk tegenover het Zeeuws Archief. Toegang 5,-, gratis voor Vrienden van het Zeeuws Archief. Na afloop kunt u napraten en uw boek laten signeren in het Zeeuws Archief. Verder is er de expositie over de verwoes-

de Wete | 2010 | | pagina 64