34 De voorkant van de obligatie. (Zeeuws Archief, Rechterlijke Archieven Zeeuwse Eilanden, inv.nr. 1106DD) de wel en deugdelijk schuldig te weezen aan en ten behoeve van den boedel of erf genaamen van wijlen zijn vader Cornells de Prince ene somma van driehondert gul dens spruitende deselve schuld per resto wegens koop en levering van een drie banks faijton met een koppel bruine paar den zijnde een ruijn en een merrij dienen- f -fr's" - V de tot een postwagen op de rijweg van deeze stad na Middelburg, en de beurt daaronder gerekend, als meede een kop pel gareelen, hoofdstellen, stalgereed- schappen en het restant van de fouragie ten genoegen bij hem, comparant genoten afgaande mitsdien van de exceptie van geene waarde genooten te hebben, beloo- vende vervolgens gemelde somma van drie hondert guldens getrouwelijk te voldoen aan gemelde boedel of erfgenaamen van zijn vader Cornells de Prince ofte hun actie heb bende wettiger houder dezer, op den eer sten Meij eerstkomende, met daar en boven den intrest van dien a vijf percento s jaars, ingegaan den 27e December laastleeden en geduurende tot de volle betaaling toe. "Tot nakoominge deses verbindden com parant zijn persoon en goederen als na regten. "En tot nog meerder securiteit van gemel de somma van driehondert guldens cum intereste, verclaard den comparant aan ge melde boedel of erfgenaamen van zijn va der Cornells de prince te cedeeren trans porteeren en in vollen vrijen eigendom over te draagen vooren gemelde post- waagen en de daartoe gehoorende paar den, waar mede op de Middelburgse Weg is rijdende, benevens der zeiver tuijgen, stal gereedschappen, foeragie mitsgaders alle zijne roerende goederen geen uitge zonderd, schoon hier niet gespecificeert, bekennende daaraan geen regt of eigen dom te hebben of behouden voor en al eer het capitaal en intrest dezer obligatie ge heel zal zijn gequeeten, geevende aan de houder dezes volkoomen cessie van actie en transport met procuratie in remsuam.3 "Consenteerende dat deeze worde gere gistreerd ter secretarij dezer stad in 't re gister van verbanden van roerende goede ren binnen agt daagen na dato deser, in gevolge 't placaat van de Voormaalige Staaten van Zeeland dato 27e junij 1776 op poene van te verliezen het regt van pre ferentie.

de Wete | 2011 | | pagina 38