48 Uitspanning café Bloemendaal te Brigdamme, ca. 1930. (Zeeuws Archief Beeld en Geluid, Coll. Van Langevelde) oudijzerhandelaar. Na vele omzwervingen is de verenwagen weer op Walcheren te ruggekomen. Uitspanning café Bloemendaal De redactie ontving meerdere reacties op de foto van enkele dames uit Biggekerke die met hun fietsen poseerden voor een uitspanning ergens op Walcheren. Het was een makkelijke 'raadfoto'. De eerste die ons erover aansprak was mevrouw Nelly van Langevelde. Haar va der, H. van Langevelde, stelde samen met W.A. Verbeek een boekje samen met foto's van zijn woonplaats Sint Laurens (1974). Hierin is ook een foto van de uitspanning café Bloemendaal opgenomen (pagina 59). Ook in andere fotoboekjes over Sint Laurens zijn afbeeldingen van de uitspan- ning opgenomen. Café Bloemendaal stond aan de Noordweg, ter hoogte van de Schotelweg in Brigdamme. Mevrouw J. Kwekkeboom-Lampert stuurde een uitge breide reactie. Vroegere uitbaters van het café waren Mennes en A. Schuit (ca. 1915). "Daarna was het het echtpaar Ser- vaas-Bal met hun zoon die er café hielden. Fietsend Walcheren legde er op hoogtijda gen graag aan voor een verfrissend glaas je prik en wanneer nodig, plakte Servaas je lekke band. Ook de Middelburgse wan delaars wisten het café te vinden. Vooral in de tijd dat Sint Laurens niet over een openbare vergaderruimte beschikte, was men voor bijeenkomsten met publiek op Bloemendaal aangewezen. Zo hielden de plaatselijke verenigingen, bijvoorbeeld de ringrijders, er hun vergaderingen en wer den er bruiloften gevierd. Op 28 oktober 1928 werd de plaatselijke Oranjevereniging opgericht en in 1938 de buurtvereniging Wijk B." Over de vroegere eigenaren is ook meer

de Wete | 2011 | | pagina 52