informatie terug te vinden in de oude be volkingsregisters van Sint Laurens in het Zeeuws Archief. Arie Schuit (Middelburg, 1882) woonde vanaf 30 oktober 1908 in Wijk B, op nummer 44. Aanvankelijk was zijn beroep sjouwerman, maar dit werd ge wijzigd in koffiehuishouder. Hij was ge trouwd met Dina Paauwe (Hoedekensker- ke, 1878). Het echtpaar had twee kinde ren, een dochter en een zoon. Per 10 april 1925 verhuisde het gezin naar Middelburg (Stationsstraat) en werd café Bloemendaal overgenomen door Izaak de Kruijter (Bres- kens, 1884), samen met zijn vrouw Zegeli- na Johanna Drechsler en één zoon. Dit ge zin vertrok precies een jaar later naar Rot terdam. Per 10 mei 1926 werd het café overgenomen door Andries Servaas (Hoe- dekenskerke, 1870), samen met zijn vrouw Leuntje Bal (Oostkapelle, 1871) en hun zoon Adriaan (Arnemuiden, 1901). Van Andries Servaas herinnert J.H. Rie- mens uit Leiderdorp zich dat hij een hou ten been had (ten gevolge van een onge luk met de tram) en ongehinderd en met gematigde snelheid op zijn lichte motor fiets geregeld over de Noordweg reed (of kunnen we zeggen: scheurde?). Het café is de gevolgen van de inundatie nooit te boven gekomen; in 1950 beëindig de de familie Servaas het cafébedrijf. Hier na vestigde wagenmaker Kort zich in het pand. In 1997 kwam het in handen van aannemersbedrijf Mesu die er na de sloop appartementen bouwde. Foto landbouwschool In de vorige Wete kon u de reacties lezen op de foto van de groep leerlingen van de lagere landbouwschool te Middelburg. Ad. Maljaars reageerde nog op de reactie van de heer Francke uit Cadzand dat de school zou zijn verhuisd naar de consisto rie van de kerk in de Segeersstraat in Mid delburg nadat de Duitsers de school aan de Herengracht in beslag hadden geno men. Volgens de heer Maljaars moet dit zijn de consistorie van de Gasthuiskerk, in gang Nieuwstraat. "De jonge mannen op de foto, waar ik dus ook op sta, begonnen hun studie in 1941. De schooltijd duurde vier jaar. Het eerste jaar werd drie dagen per week lesgegeven, het tweede jaar twee dagen en het derde en vierde jaar één dag. Onze klas zou dus in 1945 klaar zijn met de studie. De oorlogshandelingen op Walcheren, de inundatie etc. najaar 1944, belemmerden dat. Er kon geen les meer worden gegeven. Pas tegen de zo mer van 1945 konden de lessen worden hervat. Eerst moest het derde leerjaar wat de stof betreft worden afgemaakt, daarna volgde het laatste schooljaar."

de Wete | 2011 | | pagina 53