Readies Café 't Wafeltje aan de Laurens Stommesweg bij de grens van Middelburg en Grijpskerke. De foto is genomen in het voorjaar van 1939. Burgemeester H.U. Bouwman werd bij zijn installatie ingehaald door enkele dorpelingen, (foto uit: Cor en Mieneke Sohier, 'Grijpskerke in vroeger tijden', 1996, p. 45) Café Het Wafeltje W.J. Sanderse uit Serooskerke, die op de vraag van R. Rijken over hofstede La Soli tude enkele foto's heeft getoond van deze boerderij, tipte ons ook nog op het bestaan van een foto van café Het Wafeltje, waarin de heer Rijken ook geïnteresseerd was. In het boekje Grijpskerke in vroeger tijden, foto van twee mensen op de fiets. Zij fiet sen niet ter hoogte van de Joossesweg, maar tussen Dishoek en Vlissingen ter hoogte van Zwanenburg. De heer en me vrouw Janse-Kluijfhout uit Vlissingen weten wie deze twee mensen zijn: Sander Kluijf- hout en Adriana Kluijfhout-Reinierse (zwa ger en schoonzus). Adriana Kluijfhout-Rei- deel 1staat op pagina 45 een foto van het café uit 1939. Jaar van de Fiets In De Wete nr. 4 van oktober 2010 staat in 'Vadertje' over het jaar van de Fiets een nierse is de moeder van vrouw Kluijfhout. André Cijvat uit Zoutelande meldde ons ook dat de foto ook in de Beeldbank van de Zeeuwse Bibliotheek is opgenomen en dat de fotograaf C. Dert is. De foto zou om streeks 1938 zijn gemaakt. Pieter de Bruyne J.H. Wigard gaf in de vorige Wete een uit gebreide reactie op het verhaal van Pieter de Bruyne over de Rouaansekaai in De Wete van juli vorig jaar. De heer Wigard heeft in de jaren zeventig ook met hem ge sproken, onder andere over het begeleiden

de Wete | 2011 | | pagina 54