Bijeenkomsten f van het Britse koningspaar dat in 1911 op doorreis via Vlissingen naar Duitsland een dag op Walcheren verbleef. Zoon Pieter de Bruyne stuurde ons hierop de volgende aanvulling. De reden dat Pieter koning Edward en ko ningin Mary begeleidde was omdat diens vader ziek was. Hij heeft hen niet in een auto begeleid, maar in een koets. Zijn eer ste auto kocht Pieter pas in 1923, een Ci troen. Het Britse koningspaar was zeer te vreden over zijn hulpvaardigheid en hij ont ving twee bijzondere persoonlijke geschen ken, van koning Edward een met briljanten versierde dasspeld met de E en van konin gin Mary een broche in de vorm van een M. De sieraden zijn nog steeds in de familie. Dorpswandeling Gapinge W. van den Driest uit Gapinge reageerde op het verslag van de dorpswandeling in zijn woonplaats die de HKW hield op 23 juni jl. Daarin werd melding gemaakt van een discussie die de deelnemers met el kaar voerden over de Vriezenveenseweg. Jaren geleden bezocht de heer Van den Driest met zijn vrouw in de Twentse plaats Vriezenveen het Historisch Museum Vrie- zenveen. In de hal bevond zich een tegel tableau, een afbeelding van een straat naam (Vriezenveenseweg) en een informa tiebord met de vermelding dat kort na de Tweede Wereldoorlog de gemeente Vrie zenveen aan Gapinge (gemeente Vrou wenpolder) op Walcheren koeien en klein vee had geschonken voor de boeren die hun vee waren kwijtgeraakt tijdens de in undatie in oktober 1944. Op het tegelta bleau staat: "Uit dankbaarheid aan de be volking van Vriezenveen voor de adoptie van Gapingse Vrouwenpolder Oct.-Dec. 1945." Ten aanzien van de discussie tijdens de dorpswandeling over de oorsprong van de naam Schotsehoek heeft Peter Blom de redactie beloofd nog uitsluitsel te geven. Buitenheemse excursie Dordrecht In 2010 vond de buitenheemse excursie van de Heemkundige Kring Walcheren plaats op zaterdag 2 oktober. We bezoch ten Dordrecht. Dat was dus betrekkelijk dichtbij. 74 leden leden vonden het echt de moeite waard om mee te gaan. We vertrokken - al naar gelang de opstap plaats - zo rond 8.00 uur om ruim op tijd in de oudste stad van Holland te zijn, op tijd voor de koffie met een 'appelmarijntje' in banketbakkerij Van der Sterre. Bakkers familie Van der Sterre heeft de gewoonte iedere nieuwe baby in de familie te verwel komen met een nieuw gebakje dat de naam van deze baby krijgt. Door de uitbun dig uitgestalde bakkerswaren in de vitrines leerden we de familie al goed kennen. Na de koffie volgde de stadswandeling. Vanaf 11.00 uur dwaalden vier groepen

de Wete | 2011 | | pagina 55