de in 2009 op een studie over landschap en plantengroei van de duinen van Zuid west-Nederland. De duinen van Walcheren nemen een ge heel eigen plaats in ten opzichte van die van de andere Zeeuwse en Zuid-Holland se eilanden. Dat heeft behalve met de geologische ondergrond, vooral ook te ma ken met de manier waarop de mens deze duinen heeft gebruikt. Van Haperen gaat in deze lezing in op de geschiedenis en het gebruik door de mens van de duinen tus sen Vrouwenpolder en Westkapelle. On derwerpen die onder andere aan de orde zullen komen, zijn: het ontstaan van de duinen in de Middeleeuwen, de konij nenvangst en duinbegrazing in de zeven tiende en achttiende eeuw, de verwaarlo zing van de duinen in de negentiende eeuw en de waterwinning en duinvastleg ging in de twintigste eeuw. Woensdag 19 januari 2011aula Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Walcheren 2025 Ter gelegenheid van het veertigjarig jubi leum van de vereniging organiseert de Heemkundige Kring Walcheren op woens dag 16 februari 2011 een minisymposium over de toekomst van Walcheren. De vraag staat centraal hoe over zo'n vijf tien jaar de ruimte op Walcheren verdeeld zal zijn tussen recreatie, landbouw, natuur, verkeer en wonen. En zal er nog ruimte zijn voor cultuurhistorische elementen in het landschap? Het gaat immers niet al leen om de hoeveelheid hectares die iede re sector opeist, maar ook en vooral om de kwaliteit van het landschap dat resteert. Voor deze avond zijn vier sprekers uitge nodigd die elk een specifieke sector zullen belichten, te weten de heren drs. C.J. Co- lijn, directeur Ruimte, Milieu en Water van de Provincie Zeeland (wonen, werken en verkeer); J. Kodde Azn., landbouwer (de agrarische sector); H.J. van Koeveringe, directeur Roompot Recreatie Beheer B.V. (de recreatie), en dr. M.A. Hemminga, directeur Stichting Het Zeeuwse Land schap (natuur en milieu). In De Wete van oktober 2010 hebben de inleiders al een tipje van de sluier opge licht door terug te kijken op eerdere toe komstvoorspellingen die meer dan tien jaar geleden in De Wete zijn gepubliceerd. U kunt zich dus alvast inlezen! Gelet op het bijzondere karakter van de avond beginnen we vroeger dan gebruike lijk, namelijk om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar. Na afloop wordt u een drankje aangeboden. We verwachten voor deze avond een rui me opkomst. Omdat de aula een beperkte capaciteit heeft, willen we graag weten op wie wij kunnen rekenen. Wij verzoeken u daarom het strookje behorend bij het inleg vel in deze Wete ingevuld te sturen naar: Heemkundige Kring Walcheren, Koningin Emmaweg 12, 4354 KC Vrouwenpolder. U kunt ook reageren door middel van een e-mail naar info@hkwalcheren.nl. De volg orde van ontvangst bepaalt de toewijzing van de plaatsen. Leden krijgen de voor rang boven niet-leden. Als u zich ingeschreven heeft, krijgt u geen bevestiging! In geval van overtekening wor den alleen zij die niet kunnen worden ge plaatst, hiervan in kennis gesteld. Woensdag 16 februari 2011aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aan vang 19.30 uur.

de Wete | 2011 | | pagina 62