Feiten en mededelingen t /g!\ Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland Op woensdagavond 23 maart 2011 houdt Toon Franken een lezing over de WIEZ, de Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland. Franken is coördinator van de WIEZ en verbonden aan deze werkgroep vanaf 1987. Hij schreef diverse publicaties over indus trieel erfgoed in Zeeland en publiceerde vele artikelen in De Wete over de nijverheid op Walcheren, met name in Middelburg. Voor de pauze vertelt hij over de oprich ting, de doelstelling en de activiteiten van de werkgroep, geïllustreerd met vele af beeldingen van Zeeuws industrieel erfgoed. Ook zal hij aandacht schenken aan recen te ontwikkelingen, zoals de samenwerking met het Meldpunt Erfgoed Zeeland. Na de pauze zal de aandacht worden ge richt op het nog aanwezige en verdwenen industrieel erfgoed op Walcheren. Tevens zullen voorbeelden worden gegeven van historische muurreclames en andere 'tekens aan de wand' in Middelburg. Woensdag 23 maart 2011aula Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Oproep HKW-Cultuurfonds Sinds 1999 kent de Fleemkundige Kring de driejaarlijkse HKW-Cultuurfondsprijs. Deze prijs is inmiddels driemaal uitgereikt tijdens de algemene ledenvergadering in april, te weten aan de heer F. van den Driest te Serooskerke, het Dijk- en Oorlogsmuseum Het Polderhuis te Westkapelle en de heer Jaarvergadering De HKW-jaarvergadering zal plaatsvinden op woensdag 27 april 2011 Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen onder meer de volgende zaken aan de orde: jaarverslagen secretaresse en pen ningmeester, verslag kascommissie, be groting, beleid bestuur en (her)verkiezing bestuursleden. Tevens is het de bedoeling dat tijdens deze jaarvergadering voor de vierde maal de HKW-Cultuurfondsprijs zal worden uit gereikt. Zie hiervoor de rubriek 'Feiten en mededelingen' en onze website www.hkwalcheren.nl). In De Wete van april 2011 vindt u een uit gebreide agenda voor de jaarvergadering. Het programma na de pauze zal eveneens in deze april-Wete en op onze website worden gepubliceerd. Woensdag 27 april 2011aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. P.J. Smallegange te Middelburg. Het is de bedoeling dat de prijs in 2011tij dens de jaarvergadering van woensdag 27 april, voor de vierde maal wordt uitgereikt. Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren roept leden en niet-leden op namen van kandidaten voor te dragen voor deze prijs. De aanmelding moet vergezeld gaan van een bijlage met de persoons- en

de Wete | 2011 | | pagina 63